Çiğ kuruyemiş ve kuru meyvenin faydaları

0

Yapılan araştırmalar, son dönemlerde  tüketicilerin artık sağlıklı yaşam ve iyi beslenme trendini benimsediğini gösteriyor. Daha fazla sağlığımıza dikkat ediyor ve vücudumuzun ihtiyacı olan yiyeceklere yöneliyoruz. Diyet listelerinde, sağlıklı beslenme listelerinde hep çiğ kuru yemiş yer alır mutlaka değil mi? Peki en sağlıklı ve hijyenik kuru yemişi ve kuru meyveyi nereden bulacağız? Bu sorunuza hemen cevap vermek istiyorum.

sarı kuru üzüm,

 

Paketli kuru yemiş deyince akıllara ilk gelen firma olan  Tadım, çiğ kuru yemiş ve kuru meyveler ailesiyle, bizlere kuru yemiş ve kuru meyvelerden gelen sağlığı paketli olarak sunuyor.

çiğ kuru yemiş

Tadım’ın çiğ kuru yemiş ve kuru meyve ailesinde, çiğ fındık içi, çiğ kaju fıstığı, çiğ badem içi, çiğ ceviz içi, çiğ karışık kuru yemiş, kuru kayısı, güneşte kurutulmuş kayısı, sultaniye kuru üzüm ve kuru erik bulunuyor.İyi yaşam ve iyi beslenme trendini benimseyenler için harika bir haber bence bu.

kuru kayısı

Peki , çiğ kuru yemiş ve kuru meyvenin faydaları nelerdir, bunlara bakalım birlikte. Yapılan bilimsel çalışmalar da, düzenli olarak belirli oranda kuru yemiş tüketiminin kalp ve damar sağlığı üzerindeki olumlu etkilerini ortaya koyuyor. Ayrıca, belirli oranda kuru yemiş ve kuru meyve tüketiminin kilo kontrolüne pozitif etkisi olduğu da kanıtlanmış.

Başka bir yazıda daha  görüşünceye dek sağlıkla kalalım!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz