CİHAN NACAR FASHION WEEK ISTANBUL DEFİLESİ

cihan nacar defile

Tasarımcı Cihan Nacar, Fashion Week Istanbul kapsamında sunacağı  Sonbahar/Kış 21-22  defilesi ile izleyicileri büyüleyici bir zaman yolculuğuna çıkartacak.

 15 Nisan Perşembe günü gerçekleşecek olan defile , Nacar’ın rönesans döneminden aldığı ilhamın izlerini taşıyor. ‘DIVINE’ adını taşıyan koleksiyonda canlı ve parlak renkler kabarık formlu kumaşlarla birleşerek adeta bir sanat eserine dönüşüyor.

cihan nacar defile

Her sezon yaptığı işlerle büyük ses getiren Cihan Nacar yeni koleksiyonu için ilham aldığı dönemden bahsetti :

 –Yeniden doğuş anlamına gelen Rinascere yani Rönesans dönemi beni her zaman derinden etkilemiştir. Rönesans ,insanların hayattan daha çok zevk almaya yöneldiği, giyim kuşamdan makyaja kadar dış görünüşlerine önem vererek farkındalık yarattıkları ve antik çağdan miras kalan güzellik öğelerinin yeniden keşfedilip ortaya çıktığı bir dönem olması nedeniyle tarihe kalıcı bir isim bırakmıştır. Drapöri denilen elbise kıvrımları antik çağlardaki heykellerden örnek alınarak anakronik bir yaklaşımla rönesans döneminde vurgulandı. Sanatçıların ürettikleri eserlere ilk kez kendi imzalarını attıkları, sanatçının varlığının ön plana çıktığı ve değer kazandığı bir dönem oluşu ile de benim için oldukça özel bir dönem.

sarı elbise

Yerli ve yabancı modellerin yer aldığı koleksiyon tam bir görsel şölen olmuş. 16 saat süren video çekimi tarihi bir hamamda gerçekleştirildi. Fuşya, yeşil, kırmızı, mor gibi renklerin hakim olduğu koleksiyonun öne çıkan rengi ise sarı .

Defilede Şevval Şahin, Buse İskenderoğlu, Kayra Turkoviç gibi ünlü modeller yer aldı. Defilenin koreografisini ise Yasin Soy üstlendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here