Neden güneş gözlüğü kullanmalıyız

güneş gözlüğü modelleri

Genellikle sadece yaz mevsiminde güneş gözlüğü takılmalı diye bir düşünce yanlıştır. Güneşli havalarda daha çok tercih edilse de; kış aylarında da güneş gözlüğü takmalıyız. Çünkü; kış mevsiminde bile güneş ışınları gözlerimizi etkilemeye devam eder. Farklı tarz ve modelde karşımıza çıkan, güneş gözlükleri bu gün ki; yazımızın konusu.

Kaliteli güneş gözlüğü nasıl olmalı

Her ne kadar günümüzde sadece aksesuar olarak tercih edilse de güneş gözlüğünün amacı bu değildir. Kaliteli bir güneş gözlüğü; güneşin verdiği rahatsız edici etkiyi azaltıp, ultraviyole güneş ışınlarından gözlerimizi korumalıdır. Hatta kış boyunca sizi, rüzgarlardan da koruyacaktır takılan gözlükler.

Kaliteli bir güneş gözlüğünde öncelikle camın renginin koyu veya açıklığından ziyade UV ışığını engelliyor olması önem taşımaktadır.

Organik camdan üretilen güneş gözlüklerini ve %100 UV korumalı gözlükleri tercih etmelisiniz.. Organik camlar , mineral camlara göre daha hafif ve daha sağlam cam tipidir. Affair gözlük markası organik cam anlamında başarılı bir marka.

affair güneş gözlüğü modelleri

Güneş gözlüğü modelleri

Güneş gözlüğü seçerken estetik oluşundan ziyade donanımlı olması, daha çok fonksiyona sahip olması çok önemlidir. Fakat yine de farklı bir tarz ve modern bir görüntü için güneş gözlüğü modelleri oldukça önem taşır.

Mesela camları, çerçeveleri, rengi ve o yılın trendleri seçimleri etkilemektedir. Gözlük camları aynalı cam ve polarize cam gibi farklı çeşitlerde üretiliyor günümüzde. Aynalı güneş gözlüğü takan kişiye farklı bir stil ve duruş sağlaması sebebi ile daha çok tercih edilmektedir.

güneş gözlüğü modelleri

Yuvarlak, kare, aynalı ya da cat eye modeli bu sıralar en çok tercih edilen gözlük modellerinden. Vintage ya da köşeli güneş gözlükleri de oldukça revaçta.

Güneş gözlüğü alırken camının kalitesi önemli olsa da; çerçevesinin yüzünüze uyup uymaması da dikkat edilmesi gereken bir konu. Yüzünüze uygun bir gözlük seçerseniz, kendinizi daha iyi ve güzel hissedeceğiniz bir gerçek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz