Öğünlerin Kurtarıcısı Tost Makineleri

0
tost makinası

Mutfakta küçük elektronik aletlerin başında yer alır tost makinesi, pişirme ve ızgara ustası tost makinesi, aile kahvaltılarının ve ara öğün atıştırmalıklarının kahramanıdır. Siz de bir ‘tost sever’seniz, aynı zamanda çok misafiriniz oluyorsa mutlaka bir adet tost makinesi edinmelisiniz! Bir tost makinesi hakkında bilmek istedikleriniz bu yazıda…

Tost Makinesi Almak için Birçok Nedeniniz Var! 

Satın alacağınız tost makinesinin öncelikli olarak ihtiyaçlarınıza karşılık gelmesi gerekir. Bu da sizin seçiminizin önemini arttırır. Neden tost makinesi almalısınız, ailenizde biri tost seviyor biri ve birkaçı hiç sevmiyor olabilir ama kızarmış ekmeğin kokusunu kim sevmez veya erimiş kaşar peynirinin lezzetini! İki muhteşem tadın bir araya gelmesini sağlayan mutfak aletidir işte tost makineleri!

Kahvaltılıkların yanında güçlü bir eşlik edici tat olduğu için almalısınız tost makinesi. Aileniz ile bir pazar akşamı, pazartesinin stresini unutmak için izlediğiniz bir filmin yanında, sıcacık çayınızla çok yakıştığı için almalısınız.

Keyifli sofralar veya ara öğünler dışında zamandan kazanmak için de tost makinesi almalısınız. Örneğin; işe gitmeden veya çocuklarınızın okulu için erkenden kalktığınız sabahlarda, bir yandan hazırlanırken bir yandan uykunuzun yerini muhteşem kokusuna bırakan tostların eşsiz keyfi için almalısınız.

Tost makineleri aynı zamanda ızgara pişirme seçeneğinden dolayı ve kendi yağıyla et, tavuk ve balık ürünlerini sağlıklı pişirme özelliği sebebiyle almalısınız.

Krep veya sıcak sandviçler için bir tost makinesinin sunduğu fırsatı yaşamak için almalısınız.

tost makinası

Tost Makinesinin Özellikleri ile Her Mutfakta Kolaylık İmkanı

Tost makinesinde birçok özelliği bir arada bulabilirsiniz, özellikleri işlevsellik katar ve işlevsellik de seçiminizde belirleyici bir unsur olur.

  • Bir seferde kaç adet tost yapabilir?

Normal tost ekmeği boyutlarında 6 adete kadar tost yapma imkanınız bulunur. Ekmeğinizin boyutlarına göre, tercihinize göre tek seferde pişecek tostlarınızın adeti değişkenlik gösterir. Kapasitesi bakımından büyük boy almanız makinenizi hem daha fazla açık tutmadan elektrik tüketimi bakımından hem de başında her seferinde beklemeden zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

  • Tost makinesinin plakaları hangi malzeme ile üretilir?

Yanmaz ve yapışmaz plakalar ile üretilir bunlar; teflon, granit plaklardır. Bu plakalar daha sağlıklı ve ısıyı daha iyi muhafaza ederler.

  • Tost makinesi nasıl temizlenir?

Bunun için seçim yaparken dikkat etmeli ve tak çıkar plakalı modeller tercih edilmelidir, bu aynı zamanda tost makinenizi daha hijyen tutabilme imkanı sağlar. Bir tost makinesinde ızgara sebze, et ve balık ürünleri pişirdiğiniz durumlarda ise plakalar oldukça kirlenir, yağ bırakır ve kokusu hiç çıkmaz gibi endişeleriniz içinde plakların bulaşık makinesinde yıkanma olanağı ayrıcalık sunar ve biriken yağın bloklardan mutfak tezgahına akmasını da yağ toplama haznesi olan modeller sağlar. Böylece hem mutfak tezgahları temiz kalır hem de tost makinesi.

  • Tost makinesinde ısı seviyesi ne olmalıdır?

Bazı tost makinesi modellerinde termostat ayarı mevcuttur, termostat özelliği tercih edilen ısıya göre ayarlanabilmeyi sağlar. Bu sayede, ısı yüksek değerine ulaşınca otomatik olarak kapanır. Manuel olarak tost makinelerinde önemli bir özellikte 5 kademeli ısı ayar ve kilit düğmeleridir. Bu da tüketiciye, kullanım amacına göre gerekli konforu sağlar. Tost makinenizde tost kızarırken yüksek ısı gerekir ama sadece ekmeği ısıtmak amacıyla kullanıldığında daha düşük ısı yeterli olur. Tamamen kullanıcı odaklı ısı ayarlı tost makinelerini tercih edebilmelidir.

  • Tost makinesinin kapakları nasıl olmalı?

Kapakları kesinlikle ayarlanabilir olmalı, tostunuzun veya pişirmek istediğiniz ürünün kalınlığına göre ayarlanabilme imkanı sunmalı. Bunun için 180 derecelik açılarda, ayarlanabilen kapaklar üretilir, kapaklar pişirmek istenen ürünün kalınlığına göre açılma imkanı sağlar. Bu özellikteki modellerde yüksekliği ayarlamak için eskiden olduğu gibi kapakların arasına bazı metal maddeler koymadan, yiyeceğinizi gönül rahatlığıyla pişirme imkanı sağlar.

  • Tost makinesi fiyatları neye göre değişir?

Tost makinelerinin fiyatları da işlevsellik ve özelliklerine bağlı olarak farklılık gösterir. Kullanıcıya lazım olan; uzun ömürlü, sağlıklı ve kaliteli malzemeden üretilmiş tost makineleridir. Kaliteden ödün vermeden, kolayca ulaşma imkanı sunan, Arnica’nın tost makinesi çeşitlerini tercih edebilirsiniz. 3 yıllık garanti süresiyle, tüketici dostu modellerine göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz