FreeStyle Libre şeker ölçüm cihazı

şeker

Son dönemlerde çok sık karşımıza çıkan şeker hastalığı yani diyabetten bahsetmek istiyorum bu gün sizlere. Özellikle  de bu pandemi döneminde şeker hastalarının işi oldukça zor. Ölümcül bir çok hastalığa davetiye çıkaran diyabet günümüzde çok fazla yaygınlaşmaya başladı.

diyabet

Özellikle stres, ekonomik, sosyal ve çevresel etkenlerin yol açtığı sıkıntılar sebebiyle spordan uzaklaşmak, sağlıksız beslenme gibi durumlar diyabet riskini arttırmaktadır. Hal böyle olunca diyabet hayatımızı zorlaştıran bir hastalık olarak karşımıza çıkmaktadır.

 Bu durumda, hastalara büyük iş düşüyor. Hastaların kendilerinin tüm değerlerini kontrol etmeleri gerekiyor . Diyabetle yaşamanın yolu bir de kendinize dikkat etmekten geçiyor. Kan şekeri seviyelerinizi ortalama aralıklarla ölçmelisiniz ki; doktorunuza gidince bilgilerinizi paylaşabilesiniz.

şeker

Şeker hastaları tokluk şekeri kaç olmalı , açlık şekeri kaç olmalı gibi  bilgilere hakim olmalıdır. Diyabeti olanların özellikle  sağlıklı beslenmeleri ve ideal kiloda kalmaları da çok önemli. Eğer diyabet hastası iseniz, sürekli glikoz seviyenizi ölçüp not tutmanız ve takip etmeniz gerekir. Şeker ölçüm cihazı kullanarak evde kendi kendinize şeker ölçümünüzü yapabilirsiniz.

Bunu iki türlü yapmanız mümkün. Parmağınızdan kan alma yöntemi veya  parmak delmeden sensör yardımıyla şeker testi yöntemini kullanabilirsiniz. Çocuklarda parmaktan kan alma yöntemi yerine, parmak delmeden sensör yardımı ile şeker testini çok daha kolay yapabilirsiniz. Biliyorsunuz çocuklar bu konuda biraz mızmızlanabilirler.

şeker ölçme enjeksiyon

 

Peki şeker değerlerinizi parmağınızı delmeden nasıl öğrenebilirsiniz?

FreeStyle Libre şeker ölçüm cihazı ile günlük rutininizi bozmadan,  glikoz seviyenizi ölçebilirsiniz.  Özellikle zor bir süreçten geçen seker hastaları için Freestyle Libre’nin kolay kullanımı hastaların işini oldukça kolaylaştırmaktadır.
Parmak delmeden sürekli ölçüm ile hastalar diyabetlerini kolay ve etkili bir şekilde yönetebilirler. FreeStyle Libre sistemi, küçük bir sensör ile gece ve gündüz şeker değerlerinizi sürekli ölçer ve otomatik bir şekilde kaydeder.
İstediğiniz yerde istediğiniz zaman Freestyle Libre’yi kullanabilirsiniz. Acı çekmediğiniz için de psikolojik olarak bu süreci çok daha kolay atlatabilirsiniz. Üstelik de  ölçüm sonuçlarınızı FreeStyle Libre yazılımı yardımıyla saklayabilirsiniz. Bu şekilde glikoz değerlerinizi tüm  detayları ile doktorunuzla kolayca paylaşabilirsiniz.
Sağlıklı günler dilerim.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz