Hemen Şimdi Halı Saha Ayakkabını Keşfet

krampon

Bugün ülkemizde 13.000’den fazla halı saha tesisi bulunmaktadır. Bütün halı saha oyuncuları bu tesislerde iz bırakmak ve yıldızlaşmak ister. İşte, herkesin hazırlandığı, gösterisini yapmak için an beklediği bu sportif aktivitede sizi yıldız gibi parlatacak olan en önemli şey seçtiğiniz halı saha ayakkabısıdır. Bu seçimi yaparken birçok faktöre dikkat etmeniz gerekir. Ayakkabının yapısı, oynama stiliniz, sizi motive edecek ayakkabının görünümü halı saha ayakkabısı fiyatları ve performans oranlaması, ayakkabının markası gibi birçok özelliğe dikkat ederek kendiniz için en iyi ayakkabıyı bulabilirsiniz.

Halı Saha Ayakkabısı Nedir?

 Halı saha ayakkabısı denince, halı saha tesisleri için üretilen, özel nitelikleri bulunan ayakkabılar akla gelir. Halı sahaların yüzeyleri sert olduğu için, halı saha ayakkabılarının tabanlarının ayağınızı rahat ettirmesi gerekir. Bu sebeple bu ayakkabılar koşu amaçlı üretilen spor ayakkabılarıyla karıştırılmamalıdır. Koşu esnasında ya da fitness salonlarında kullanılmak üzere üretilen ayakkabılar ile halı saha ayakkabıların üretilme tarzı, değerlendirilme konuları birbirinden farklıdır. Giyeceğiniz efsane oyuncunun forması, tuttuğunuz takımın şortu kadar ayakkabınızı da dikkatlice seçmelisiniz. Bugün Nike, Adidas, Slazenger ve Puma markaları halı saha ayakkabıları üretmektedir. Tabanları çivili ve çivisiz ayakkabı tipleri bulunmaktadır. Çivisiz olanlar ayrıca parke üzerinde oynanan salon futbolunda da ayakkabınızı kullanmanıza olanak verir.

halı saha ayakkabısı

Savunmacı ve Hücumcu Aynı Ayakkabıyı Giyer mi?

 Bireysel yapılan sporlar ile takım sporlarının dinamikleri birbirinden farklıdır. Futbol takım sporları arasında oyuncu pozisyonlarının farkları, avantaj ve dezavantajları konusunda en keskin sınırlara sahip sporlardan biridir. Dünyaca ünlü futbolcular da ekipmanlarını buna göre seçerler. Hücum oyuncuları için onları öne çıkartacak olan, ortaya koyabildikleri teknik ve gol atma becerileridir. Savunma oyuncuları ise hücumculardan daha dayanıklı olmak zorundadırlar. Doğal olarak seçeceğiniz halı saha ayakkabısı da sizin becerilerinizi ortaya çıkartmanıza yardımcı olmalıdır. Eğer savunma pozisyonunda oynuyorsanız sizin halı sahada dengede hissetmeniz, yapacağınız müdahalelerde ayağınızı olası bir sakatlıktan koruyacak esnek bir halı saha ayakkabısına ihtiyacınız olacaktır. Eğer hücum oyuncusu iseniz seçeceğiniz krampon ayağınızın topa hakim olmasını sağlayan, şut attığınızda ayağınızı rahatsız etmeyecek niteliklerde olmalıdır.

 Hangi Zeminde Hangi Halı Saha Ayakkabısı Giyilir?

 Genelde halı saha tesislerindeki suni çim yapısı birbirine yakın standartlara sahip olmakla beraber, kimi halı sahalar daha sert kimileri daha yumuşak suni çimlere sahiptir. Üstelik sürekli oynadığınız tesisin üstü kapalı değilse, havanın yağmurlu olması gibi faktörleri de göz önüne almak durumundasınız. Halı saha ayakkabınızı seçerken, tam performans göstermek adına sıklıkla oynadığınız zemini değerlendirip seçiminizi yapmanız gerekir. Sert zeminde oynuyorsanız ayakkabınızda aradığınız özelliklerden biri hızlanmanızı teşvik edip etmemesidir. Eğer daha yumuşak zeminde oynuyorsanız, tıpkı kum ya da ıslak çim zeminde oynayan futbol oyuncuları gibi sizin de halı saha ayakkabısında zemini kavrayış ve kaygan olmama özelliklerini aramanız gerekir. Zemine göre seçeceğiniz ayakkabı ayrıca mevkinizde yapmanız gereken hareketleri de rahatlıkla yapmanıza olanak sağlayacaktır.

Ayakkabını Seç, Yıldızın Parlasın

 Bugün halı saha futbolu ülkemizde çok yaygın olarak tercih edilen bir sosyal ve sportif bir aktivite. Futbola olan ilgi, halı saha oyuncusu bulmak için oluşturulan platformlar, ilanlar da bunun önemli göstergelerinden. Hem sporun hem eğlencenin bir araya geldiği bu aktivitelerden maksimum derecede performans almak için doğru seçilmesi gereken en önemli ekipman halı saha ayakkabısıdır. Seçeceğiniz doğru halı saha ayakkabısı size Cristiano Ronaldo, Messi ya da Neymar seviyesinde futbol oynamanıza fırsat sunacaktır. Takımınızın yıldızı olmak için size en uygun krampon fiyatlarına güvenli alışveriş seçeneğiyle ulaşmak ve satın almak için Sportive’e göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here