CİF’ten Temizken Güzel Desteği

kadıköy sahil

CİF’TEN “TEMİZKEN GÜZEL” İLE ŞEHİRLERİN MUTLULUĞUNA DESTEK

Temiz, düzenli ve bakımlı yaşam alanlarının insanlar üzerindeki olumlu etkilerinden yola çıkan Cif,“Temizken Güzel” isimli yeni projesi ile sokaklarımızın, mahallelerimizin ve şehirlerimizin temizlik ve bakımında herkesin bir rolü olduğuna dikkat çekiyor.

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kızılay Beykoz (Avrasya) Şubesi iş birliğiyle hayata geçen “Temizken Güzel” projesi kapsamında İstanbul Boğazı yüzeyindeki atıkların temizlenmesine, yaya alt geçitlerinin yenilenmesine yönelik çalışmaların yanı sıra Türkiye’nin ilk pandemi standartlarına uygun açık hava parkı da yer alıyor.

Leyal_Eskin_Yilmaz

Ev temizliğinin ikonik markası Cif, temiz evlerin insanlar üzerinde yarattığı olumlu etkileri yaşadığımız şehirlere de taşımak için “Temizken Güzel” isimli yeni projesini İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kızılay Beykoz (Avrasya) Şubesi iş birliğiyle hayata geçiriyor. Proje detayları (29 Eylül 2020 Salı) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğluKızılay Beykoz (Avrasya) Şubesi Başkanı Saadettin ÇayUnilever Türkiye Ev Bakım Kategorisinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Leyal Eskin Yılmazve Klinik Psikolog Barış Gürkaş’ın katılımıyla başarılı oyuncu Doğa Rutkay Kamal’ın moderatörlüğünde düzenlenen çevrimiçi basın buluşması ile aktarıldı.

İstanbul Boğazı’nda yüzey atıklarına karşı 20 adet Cif Çöpkapar

Proje kapsamında Kadıköy, Eminönü ve Karaköy sahillerinde denizin içine yüzey atıklarını temizlemek için İstanbul Boğazı’nın koşulları dikkate alınarak özel olarak Türkiye’de üretilen 20 adet Cif Çöpkapar ünitesi yerleştirildi. Çöpkapar’lar ile toplanan atıklar ayrıştırılacak ve uygun olanlar geri dönüşüm ile tekrar kullanıma kazandırılacak. Çöpkaparlar ile yılda yaklaşık 110 ton atık toplanması hedefleniyor.

Kadıköy’den Boğaz’ın güzelliğine bakış

Proje ile ayrıca Kadıköy Rıhtımı’nda Türkiye’nin sosyal mesafe kurallarına uygun olarak hayata geçirilen ilk parkı olan Cif Kadıköy Parkıhizmete sunuluyor. Bölgenin ulaşım yoğunluğunda konuklarını Boğaz’ın eşsiz manzarasıyla ağırlayan parkın yapımında geri dönüştürülmüş ve doğa dostu malzemelerden yararlanılıyor.

On binlerin geçtiği yaya alt geçitleri yenilendi

Eminönü ve Karaköy Yaya Alt Geçitleri de proje kapsamında bakımdan geçti ve temizlenerek yenilendi. Her gün on binlerce kişinin kullandığı alt geçitlerin yeni görüntüsü sabah güne başlarken ya da akşam eve dönerken bu alt geçitleri kullananların hayatına olumlu bir dokunuş yapıyor. Alt geçitlerin yeni tasarımında yer alan sergileme alanları bu geçitlere yeni bir fonksiyonel katkı sağlıyor. Kadıköy Cif Parkı ile alt geçit çalışmalarının projelendirilmesi ve tasarımı BİMTAŞ tarafından üstlenilirken uygulaması Kızılay Beykoz (Avrasya) Şubesi tarafından yürütülüyor.

Her 100 bin “destek sözü” ile bir Cif Çöpkapar daha kullanıma girecek

Proje ortakları, İstanbulluları temizkenguzel.cominternet sitesinden daha temiz ve düzenli bir İstanbul için destek sözü vermeye davet ediyor ve her 100 bin söz için bir yeni Cif Çöpkapar daha İstanbul Boğazı ile buluşuyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here