Konazol medikal şampuan nedir?

saç boyama

Saçlarımız için önemli ürünlerin başında şampuan gelmektedir. Saçlarınız sizin için değerli ise bu öneriyi dikkat alın deriz. Bugünkü konumuz konazol şampuan hakkında olacaktır. Bu şampuan medikal şampuandır yani normal şampuanlardan çok farklı özellikler taşır. Konazol medikal şampuan kepek, saçkıran,saç dökülmesi ev saçtaki diğer problemler için kullanılan etkili bir karışımdır. Uzun yıllardır piyasada olan ve birçok konuda kendini ispatlamış bir içeriktir. Bu formül Yeni Recordati İlaç Sanayi tarafından üretilmektedir. Kırmızı kapağı, beyaz plastik şişesi olan 100 ml’lik üründür. Kullanan birçok kişi fayda gördüğünü belirtmiştir. Kullanmayanların da özellikle denemesini istiyoruz. Alt başlıklar halinde ayrıntılarına göz atalım.

Konazol Şampuan Nasıl Bir Şeydir, Niçin Kullanılır?

Mantar sorunları ve saç sorunları için üretilmiş hafif kokusu olan etkili bir temizleyicidir. Etken maddesi ketokonazol isimli güçlü bir yapıdır. Bu etken maddenin faydası birçok bilimsel makale ile kanıtlanmıştır. Kırmızı renge sahip olan bu şampuan mantarların neden olduğu birçok hastalığı ortadan kaldırır. Kepek,saç dökülmesi,saçta kabuklanma, saç derisinde kaşıntı, saçta yağlanma, saçta sivilce gibi sorunları ortadan kaldırır. Kullanıldığında belli bir süre sonra saç derisinde ferahlama ortaya çıkacaktır. Kullanılmaya başlandığında saç derisinde zararlı aktivitelerin hepsi ortadan kalkacak gayet sağlıklı bir saç derisi ortaya çıkacaktır. Bu şampuanın ne konuda işe yaradığının tüm detaylarına https://kizlaramoda.com/konazol-sampuan-nicin-kullanilir-fiyati-ne-kadar-kullanici-yorumlari/ bu linkten bakabilirsiniz.

Konazol Şampuan Kullanım Şekli

-Hekiminiz size bu şampuanı reçete etti ise söylediği şekilde aynen kullanın. Kullanımı hakkında bir şey demedi ise aşağıdaki şekilde kullanmalısınız.

-Bu şampuanı önce iyice çalkalayıp içerisindeki maddelerin iyice karışmasını sağlayın.

-Sonra hafif nemli saça avucunuza bir miktar alıp köpürterek saç derisine masaj yaparak yedirin. Saçınızda 4 dakika kadar kaldıktan sonra bol su ile durulayın.

-Haftada 2 kere kendi şampuanınızla beraber kullanmalısınız. Tek başına bu şampuanı kullanmayın.

 

Konazol Şampuanın Yan Etkileri Nelerdir?

Harici kullanım şekli olduğu için yan etki görülme ihtimali son derece azdır. Hangi etkiler görülür bunları sıraladık;

-Saç derisinde kuruluk

-Ciltte kaşıntı durumu

-Saç derisinde yanma görülmesi

-Saç deride alerjik reaksiyon

-Kontakt dermatit

-Renkli saçlarda renginin açılması

-Saç renginin beyazlaşması

Konazol Şampuan Ne Kadar?

100 ml’lik bu şampuanın fiyatı 11.87 TL’den satılmaktadır. Bu şampuanın tüm detaylarına www.kizlaramoda.com adresinden ulaşabilirsiniz, bu sitede kafanızdaki tüm soruların cevaplarını bulacaksınız. Reçeteli,reçetesiz olarak eczaneden bu saç ürününü alabilirsiniz. Reçete edildiğinde devlet tarafından ödenmektedir. Aile hekiminiz de bu şampuanı reçete edebilmektedir.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here