Düz bir karın için 5 adım

1
spor

Yaz mevsimi için geriye saydığımız bahar aylarında egzersiz yapma isteği de artıyor. Bir taraftan kışın rehavetini atmak diğer taraftan havanın ısınması ile artan enerji düzeyi en önemlisi de yaza fit girme isteği insanları egzersize yönlendiriyor. Bu noktada en çok çalışılmak istenen bölge ise şüphesiz karın bölgesi…

Sadece  günde 30 defa aşağıdaki hareketleri yaparak düz bir karına sahip olabilirsiniz.

1.HAREKET

 

Sırtüstü yatın. Dizlerinizi 90 derece büküp ayaklarınızı kaldırın. Kollarınızı avuç içleri birbirine bakacak şekilde tavana doğru uzatın.Nefes alırken harekete hazırlanın.Nefes verirken kürek kemikleriniz hizasına kadar kalkın. Kollarınız kalça hizanıza inerken ayaklarınızı dizleriniz düz olana kadar ileri uzatın.Nefes alırken başlangıç pozisyonuna geri dönün.

2.HAREKET

Sırtüstü yatıp dizlerinizi bükün. Kollarınızı avuç içleri birbirine bakacak şekilde tavana doğru uzatın.Nefes alırken harekete hazırlanın.Nefes verirken kürek kemikleriniz hizasına kadar kalkın. Kollarınızı hafifçe aşağı indirin.Nefes alırken başlangıç pozisyonuna geri dönün.

3.HAREKET

Sırtüstü yatın. Dizlerinizi 90 derece büküp ayaklarınızı kaldırın. Kollarınızı avuç içleri birbirine bakacak şekilde tavana doğru uzatın.Nefes alırken harekete hazırlanın.Nefes verirken kollarınızı başınızın iki yanına kulaklarınızın hizasına getirirken bacaklarınızı ileri doğru V şeklinde açarak uzatın.Nefes alırken başlangıç pozisyonuna geri dönün.

4.HAREKET

Sırtüstü yatın. Dizlerinizi 90 derece büküp ayaklarınızı kaldırın. Kollarınızı avuç içleri birbirine bakacak şekilde tavana doğru uzatın.Kürek kemiklerinize kadar kalkıp bir dizinizi kendinize doğru çekin. Diğer diz düz bacağınızı ileri uzatın.Nefes alırken harekete hazırlanın.Nefes verirken bacaklarınız yer değiştirsin siz başınızın ve kollarınızın pozisyonunu bozmayın.

5. HAREKET

Yan yatın. Bir kolunuz başınızın altında diğer kolunuz yere temas halinde olsun.Nefes alırken başınızın altındaki kolunuz ile gövdenizi yukarı kaldırın.Nefes verirken kolunuzu ve gövdenizi yavaşça yere indirin.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz