Concealer nedir ve nasıl uygulanır?

Concealer nedir nasıl uygulanır? eminim bu sorunun cevabını merak eden bir çok kişi vardır.

Hemen özetleyelim. Makyaj çantalarımızda vazgeçilmez bir ürün olarak bulunur kendisi. Göz altı halkalarından şikayet edenler, bazı istenmeyen cilt lekelerini kapatmak isteyenlerin en çok tercih ettiği makyaj ürünlerinden concealerlar.
Ben çok uyuyamayan biri olarak göz altımdaki morlukları ve halkaların görüntüsünü ortadan kaldırmak için kullanıyorum daha çok.

 

Concealer denince akla likit olanı, stick şeklinde olanı, kremsi yapıda olanları geliyor .Fakat o kadar farklı markanın o kadar farklı formda ve şekilde ürünü var ki; araştırdığımda ben bile bu kadar çok olmasına şaşırdım.
Şimdi eğer benim gibi göz altı morluklarından şikayetçiyseniz ten renginizden 1 ya da 2 ton açık bir ürün seçmelisiniz. Ama, renk eşitsizlikleriniz varsa sarı ya da yeşil tonda bir concealer seçmelisiniz.
Göz altına uygulama yaparken parmak uçlarınızı kullanarak yapın. Unutmayın göz pınarından başlayıp dışa doğru iyice cildinizin emeceği şekilde dağıtmalısınız.
Sivilceli ve çok lekeli cilde uygulanacağı zaman, tek kat olarak  ve kesinlikle bir fırça yardımıyla uygulamalısınız.
Cildiniz istediğiniz görüntüye ulaştıktan sonra son olarak da transparan bir pudra ile sabitleyip işlemi bitirebilirsiniz.
The Pink Ellys markasının likit kapatıcısını da denemenizi öneririm. Hem fiyatı oldukça ekonomik hem de başarılı bir ürün.

Yok ben likit bir ürün istemiyorum derseniz, yine Pink Ellys ürünlerinden stick concealerı önerebilirim size. Yapısı da kullanması da çok kolay. 2 ürün bir arada bu stick de.Hem concealer olarak cilt kusurlarını kapatabilir hem de aydınlatıcı olarak kullanabilirsiniz. Cosmohome sitesinden bu ürünlere kolayca ulaşabilir inceleyebilirsiniz.
Başka bir yazıda daha görüşmek dileğiyle.
Sevgiyle ve hep güzel kalalım!

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here