Fondöten nasıl sürülür?

1

Pürüzsüz , bir yüz, ipeksi bir ten ve güzel görünmek. Kim istemez ki; Tüm kadınların ortak olarak makyajda en sevdiği ürünlerden biridir fondöten.

Peki kusursuz bir makyajın en önemli aşaması olan fondöten nasıl sürülür?
Fondöten uygulamanın püf noktaları nelerdir?
Bunları biliyor musunuz?


İşte fondötene dair her şey bu yazımda sizlerle.

Fondöten kullanıp harika bir makyaja zemin oluşturmak için ilk kullanılan makyaj malzemesidir.
Bu kadar önemli bir makyaj malzemesinin de elbette önemli detayları var. İlki, sürünce maske takmış gibi görünmemek için teninize uygun, gözenekleri tıkamayan, kaliteli   bir fondöten edinmelisiniz.

Ben M.Asam Magic Finish kullanıyorum. Her cilt tonuna uyum sağlayan, ipeksi bir görünüm veren üstelik de gözenekleri tıkamayan bu ürünü yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum. O kadar alıştım ki vazgeçemiyorum.

Biz kaldığımız yerden devam edelim fondöten sürme tekniklerinin detaylarına.Kesinlikle el ile uygulama yapmayın,  fondöteni makyaj fırçası veya makyaj süngeri ile uygulamalısınız.Bu makyaj süngerinin veya fırçasının mutlaka iyice temizlenmiş olması gerekmektedir.Sonra vay neden cildimde sivilce çıktı? Niçin bende akne var diye şikayet edersiniz:)))

Cildinizi önceden iyice nemlendirin. Kurumuş, pul pul dökülen ciltte fondöten çok kötü duracaktır.Kalın değil ince bir tabaka halinde uygulamalısınız fondöteni. Kalın uyguladığınız zaman daha yaşlı görünmenize neden olacaktır.Önce kaşlarınızın ortasından yukarı alına doğru sonra yanaklarınızdan aşağıya doğru , çenenizin de yanlarına doğru uygulayabilirsiniz. Göz altlarınıza ve göz kapaklarına uygulama yapmayın.

Çok hassas olan bu bölgelerde kırışıklıklara sebep olacağından, göz için uygun bb kremlerden faydalanabilirsiniz.

En iyi sonucu almak için fondötenden sonra 10-15 dakika bekleyip göz, dudak makyajını yapın. En son pudra ve allık uygulayabilirsiniz.

M.Asam Magic Finish’e sahip olmak ve daha fazla bilgi edinmek  için markanın sitesini ziyaret edip bilgi alabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz