Beslenme çantasına giren sağlıklı kuruyemişler

0

Anne olmak başlı başına çok büyük bir sorumluluk. Çocuklarımı korumak, iyi yetiştirmek ve onların sağlığını düşünmek de bir annenin en önemli görevlerinden sadece bazılarıdır. Çalışan bir anne olmama rağmen, reçelimi, marmelatımı ve turşumu imkanlar ölçüsünde kendim yapmaya çalışırım. Çocuklarımın ne yediğini bilmek benim için önemli.İkizler okulda sabah kahvaltılarını yapıyorlar, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı da olmasına rağmen koşturup oynadıkları için eve “anne acıktıııım” diye geliyorlar.

Beslenme çantalarına sadece meyve koymaya çalışıyorum.  Bu da onlara yetmiyor. Sınıftaki diğer çocukların canı çekmesin diye kek, kurabiye, börek de göndermemeye çalışıyorum. Hal böyle olunca kantinden alışveriş yapmak ve oradaki yiyeceklerden almak istiyorlar. İkizler büyüdükçe, para kullanmayı öğrendikçe işin rengi değişti elbette. Önceden sözümü dinleyen minikler şimdi kendi iradelerini kullanıyorlar bir çok konuda.

Tadım öğrenciler için, sağlıklı ve lezzetli yiyecekler tüketsinler diye 30 gramlık ambalajlarda naturel, klasik, fındık&sultaniye üzüm ve çifte kavrulmuş leblebi&sultaniye üzüm çeşitlerini piyasaya çıkarmış.Hem anneler için hem de çocuklar için harika bir haber bu.

Dilerseniz harçlığını verin çocuğunuza okul kantininden alıp yesin, Sizin de aklınızda okulda ne yedi? acaba soruları da kalmasın.

Başka bir yazıda daha görüşmek dileğiyle.
Sevgiyle ve sağlıkla kalalım!

 

 

 


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz