Kantaron yağı nedir, faydaları nelerdir?

2
kantaron bitkisi
Kantaron bitkisi yukarıda fotoğrafını gördüğünüz sarı çiçekleri olan, eskiden hekimlikte sıkça kullanılan bir bitki. Geçtiğimiz haftalarda minik bir düşme kazası atlattım ve diz kapağımda açılma bunun yanı sıra da diz kemiğinde zedelenme oldu. Hem morarma hem de ağrılardan bu kantaron bitkisinin yağı sayesinde çabucak kurtuldum.
Peki nedir bu kantaron?
kantoron yağı faydaları
Sarı çiçekleri olan bu bitki Haziran sonunda toplanır ve kurutulur.
Antiseptik özelliğinden dolayı mikrop oluşmasını engeller.
 Yanıklarda, yaralarda iyileştirici etkisi bulunur.  Özellikle de güneş yanıklarında çok faydalı olan bu bitkinin yağı şimdilerde çok revaçta.
Bende kazadan sonra her akşam yatmadan önce yaranın üzerine ve etrafına masaj yaparak uyguladım ve hemencecik toparlandım.
Eee bu kadar faydalı bir bitkinin yağının da faydaları saymakla bitmiyor. Bebeklerinizdeki pişiklerde bile kullanabilirsiniz. Karnı ağrıyan, gazı olan bebeklerin karnına masajla uygulayabilir ağrıyı dindirebilirsiniz.
Evet buraya kadar güzel en önemlisi de cilt güzelliği için kullanabilirsiniz sevgili hanımlar. Hücre yenileyici özelliği olduğundan pürüzsüz bir cilt için kullanabilirsiniz kantaron yağını.
Tabia tarafından üretilen doğal yağlar cildiniz için kullanabileceğiniz ürünlerden. Tabia kantaron yağını güneşlendikten sonra kullanabilir, kızarıklıklar ve güneş yanıklarını iyileştirebilirsiniz.
Doğrudan güneş ışığına maruz kalmayacak şekilde istediğiniz sıklıkla uygulayabilirsiniz.

 

 25 ml fiyatı 17,5 TL olan ürünü seçkin eczanelerde bulabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz