2022 yılının moda rengi belli oldu

yandan bağlamalı mor triko hırka

Küresel renk otoritesi her yıl olduğu gibi 2022’nin rengini de belirledi. Her yıl mevcut renk skalası üzerinden tercihini gerçekleştiren Pantone, bu yıl bir ilke imza atarak sıfırdan bir renk üretmeyi tercih etti. Benim de çok sevdiğim bir renk olan lila tonlarında muhteşem bir renk very perri.

Artık 2021’e veda etmeye çok az kaldı. Bir yandan 2021’in derlenen trendlerine göz atarken bir yandan da 2022’nin neler getireceğine odaklanıyoruz. Geçtiğimiz hafta Pirelli’nin “On the Road” temalı 2022 takvimi tanıtıldıktan sonra bugün nihayet Pantone da harekete geçti ve 2022’nin rengini açıkladı. Gelecek yıl için açıklanan renk ise mavinin durağan sakinliğiyle kırmızının enerjik akışını harmanlayan Very Perri oldu.

very perri pantone

Pantone Renk Enstitüsü İcra Direktörü Leatrice Eiseman, “Yeni bir renk bulmak bizim için gerçekten önemliydi. Çünkü artık dünyaya dair çok yeni bir vizyonumuz var” dedi.

Very Peri’nin “en mutlu ve en sıcak” mavi tonlarından biri olduğunu açıklayan Eiseman, rengin “bir yenilik hissini güçlendirdiğini” belirtti.

Pantone Başkan Yardımcısı Laurie Pressman ise, “Son bir yıl içerisinde o kadar çok zorluk yaşadık ki, bir günden diğerine neyin ortaya çıkacağını bilmiyoruz. İnsanların bu gibi zor zamanları atlamasına yardım eden şey meraktır, cesur yaratıcılık dediğimiz şeydir” açıklamasında bulundu.
Very Peri’nin “geleceği sembolize ettiğini” ifade eden Eiseman, “Bu renkte, canlı ve neşeli bir tavrın yanında, kaygısız özgüven ve yaratıcı ruh da var” dedi.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz