Geleneksel yöntemlerle üretilen katkısız ve doğal

toprak doğal dut pestili

Tamamen doğal yollarla elde üretilmiş, hiçbir katkı maddesi ve  koruyucu içermeyen ürünlere hasret kaldık hepimiz. Dolayısıyla, yediğimiz içtiğimiz giydiğimiz, özetle tükettiğimiz her şeyde artık koruyucu, katkı maddesi yer alıyor. Ben bir ikiz annesi olarak, doğup büyüdüğüm zamanlardaki tatları çocuklarıma sunmak için elimden geleni yapıyorum. En doğalı, en sağlıklısı neredeyse arayıp buluyorum onlar için. İstedim ki bu ürünleri sizlerle de paylaşayım.

Toprak Doğal firması geleneksel yöntemlerle yapılan ürünleri bizlerle buluşturuyor. Yerinden yöresine has ürünleri seçip   https://www.toprakdogal.com/  web sitelerinde sizlerin hizmetine sunuyor.

dut kurusu

Doğal Dut Kurusu 

Dut Kurusu, Erzincan’ın Kemaliye yöresinde, zorlu arazi şartlarında yetişen yabani dutların Temmuz ayında toplanarak kurutulması ile yapımı başlar. Yörenin, ekolojik açıdan zengin olması bölgeye özgü bir tat oluşmasını sağlar. Temmuz ayında toplanan yaş meyveler, serilip güneşte doğal yollarla kurutuluyor.

besni kuru üzüm

Doğal Besni Kuru Üzüm 

Besni Peygamber Üzümü diye de bilinir yörede. Tarihçesi Yavuz Sultan Selim Han’a kadar gitmektedir.  Besni üzümü yaşken yeşil ve sarı renkte olur. Güneşte kurutulduğunda ise altın sarısına çalan kehribar rengini alır.

cevizli pestil

Cevizli Dut Pestili 

Gümüşhane’nin lezzetlerinden biri olan pestilin cevizli çeşidi, geleneksel yöntemlerle üretiliyor.

gül reçeli, çam kozalak reçeli

Doğal Gül ve Çam Kozalak Reçeli 
Gül Reçeli, Isparta ilinin eşsiz doğası ve verimli topraklarından üretilmiştir. Mevsiminde  özenle toplanan ve yetiştirilmesinde sadece hayvansal gübre kullanılan güllerden yapılmaktadır. Sakarya’nın Taraklı ilçesinde doğal ortamında yetişen taze çam kozalakları ile yapılıyor.
Her ürün her yerden alınmaz. Bir şehrin nesi meşhur ise onu yöresinden almak makbuldür. Toprak doğal firması bunu  bizler için yapmış. Hangi ürün nerede meşhur, nereye has ise o ürünleri bulup yöresinden almışlar.

uğut tatlısı

Uğut Tatlısı
 Özellikle anne sütü arttırmak için çok tercih ediliyormuş.  Şekersiz ve geleneksel yöntemlerle elde edildiği için anneler güvenle tüketebilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz