Bitkisel ve doğal ürünler markası INCIA

bebek güneş kremi

Gerçek anlamda bitkisel ve doğal ürünler geliştiren INCIA, üretimin her aşamasında ürün doğallığının korunmasına maksimum çaba gösteriyor. Tüketicilerin doğallık konusunda doğru bilgilendirilmesi, bitkisel ürünler kullanma alışkanlığı kazanması için “doğal kökenli değil gerçekten doğal” ürünleri ve üretim yöntemiyle öne çıkıyor.

Doğal Kökenli Değil Gerçekten Doğal

Hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen günlük kişisel bakım için gerekli olan ürünler, tüketiciler tarafından üretim şartları ve içerik açısından artık daha çok sorgulanıyor. Ancak doğal kökenli, doğal kaynaklı, organik demek maalesef ürünün doğal olduğu anlamına gelmiyor. Bu söylemler bir hammaddenin kimyasal bir işlemden geçerek ürün haline geldiğini ifade ediyor. Aynı zamanda bu tip ürünlerde PEG, EDTA gibi zararlı kimyasallar bulunabiliyor.

bebek şampuanı

INCIA tüm ürünlerinin içeriğindeki hammaddelerin yüzde 100 doğal olmasını önemsiyor; benimsediği “Yeşil üretim süreçleri” ile geliştirmelerini yapıyor. Üretim politikasının bir yansıması olarak farklı açılardan alternatif test yöntemleri geliştirme çalışmaları yürütüyor. Ürünlerin yüzde 100 doğallığıyla tüketicinin sağlığını korumasına yardımcı olurken; kullanım sonrası karıştığı sulardaki canlılara, plastik içermeyen geri dönüştürülebilir ambalajları ile doğaya, sürdürülebilir bir gelecek vaat ediyor.

bebek köpük şampuan

“Hayvan dostu marka” anlayışını benimsiyor

INCIA’nın önem verdiği konuların başında, ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmemesi geliyor. Bu anlayış ile ürünlerini Bio Arge Laboratuvarları’ndaki hücre kültürü laboratuvarında test ediyor. Tamamen katkısız ve saf olan doğal içerikleri, patent korumalı buluş ve yöntemlerle içeriğin özüne zarar vermeden kullanıyor. Sağlık, sürdürülebilirlik ve etik nedenlerle ürünlerin, hayvanlar üzerinde test edilmediğine dair cruelty free sertifikası bulunuyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz