Urladanbana ile doğalından lezzetler

acı biber reçeli

 

Şimdiki nesil pek bilmiyor ama eskiden, her yemek mevsiminde yapılırdı. Turfanda sebze meyve çıksın diye ilk bahar yaz beklenirdi. Şimdilerde olduğu gibi kış mevsimi boyunca yaz sebzeleri satılmazdı. Annelerimiz anneannelerimiz yazdan kurutur ya da konserve yapardı sebze ve meyvelerden. Elbette o yemeklerin lezzetine de tadına da doyum olmazdı.

Beni bilirsiniz; mümkün olduğunca çocuklarım ve ailem için sağlıklı ve doğal ürünleri tercih ederim her zaman. Anneanne eli değmiş gibi lezzetleri üreten ve paylaşan urladanbana’dan bahsedeceğim size bu gün… Mutfakta oldukça yetenekli dört güzel kadının kurduğu urladanbana yolu ile eski usul yöntemler ile yaptıkları lezzetleri sunuyorlar.

enginar konservesi

Ege güneşinde beklemiş reçel ve marmelatlar, tam buğday unu ile pişirilmiş ekşi mayalı ekmekler. Mevsiminde toplanmış sebze meyvelerden konserveler, köz patlıcanlar, turşular, soslar, acukalar, zeytin ve zeytinyağı aklınıza gelecek muhteşem lezzetler burada.

deniz-borulcesi-tursusu

Tüm bu lezzetlere dört başarılı ve marifetli kadının eli değiyor, sevgisi ekleniyor. Sonuç tam kıvamında ve elbette mükemmel. Hiç bir katkı maddesi içermeyen, eski usul yöntemlerle yapılan ve Ege güneşinde bekleyen reçellerin tadına doyulur mu hiç?

Dalından toplanmış, tazecik sebzelerden yapılmış turşular ve konservelerin lezzeti ise tartışılmaz. Üstelik dilerseniz taze sebze ve meyve siparişi de verebilirsiniz. Ege yöresine has otlar ile lezzetli yemeklerinizi pişirebilirsiniz.

acur-tursusu

Toprak Ana’nın nimetlerini en güzel şekilde değerlendirip lezzet katan ve bunları paylaşan bu dört kadın kocaman bir alkışı hak ediyor bence. Hem üretken hem de sevgi dolu ellerden çıkan bu lezzetleri tatmanızı öneriyorum sizlere kesinlikle. İçinize sinerek, içinde ne olduğunu bilerek yenilen yemeğin tadı bir başka çünkü.

urladanbana-tursu

Atalarının mirasını sürdürmek ve biriktirdiklerini bizlerle paylaştıkları için çok teşekkür ediyorum kendilerine. Doğal olanı, doğal bırakmak için sağlıklı nesiller yetiştirebilmek için sağlıklı beslenmek şart. Sizin için firmanın online alışveriş sitesinin linkini aşağıya bırakıyorum. Tıklayarak siteye bir göz atın mutlaka. Görselleri bile iştahınızı kabartacak, şimdiden uyarayım. Bir de benim çok sevdiğim bir lezzet oldu. Acı biber reçeli, “biberden de reçel mi olurmuş canım” dediğinizi duyar gibiyim. Elbette olur hem de harika olur, mutlaka sepetinize ekleyin ve tadına bakın.

Tık Tık www.urladanbana.com Tık Tık

Sevgi ve sağlıkla kalalım!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz