Masterpiece Junior ile yarıyıl tatili daha keyifli

sanatsal etkinlikler

Yarıyıl tatili geldi çattı. Çocukların pandemi döneminden kaynaklanan sıkıntılı zamanlarını Masterpiece Junior ile eğlenceye çevirebilirsiniz.

Derslere ve okula verilen bu arayı fırsata çevirip boş zaman değerlendirme etkinlikleri yapabilirsiniz onlarla birlikte.

Uzmanlar, psikolojik açıdan çocukların rahatlamasına yardımcı olacağını belirtiyor bu aktivitelerin. Üstelik de mutlu, karakteri sağlam, kendisiyle barışık ve sorunlarının üstesinden gelebilen bireyler olmalarına katkı sağlayacaktır.

ecenaz

Akademik anlamda çok başarılı olabilirler, ders notları da muhteşem olabilir. Fakat mutlu birer birey olabilmeleri için sağ ve sol beynin dengeli olması gerekiyor. Sanat ise bunun için biçilmiş kaftan.

aliosman

Çocuklarda,  dikkat suresi, konsantrasyon, görsel bilgiyi algılama, risk almayı öğrenebilme gibi bir çok açıdan beyni geliştiriyor. Sağ beyin gelişimini sanat ile desteklemek özellikle sosyal medya ve görsel iletişim ağırlıklı olacak olan geleceğin iş dünyasına hazırlık açısından da oldukça önemli.

Amerika’da son yıllarda yapılan araştırmalarda sanat ile uğraşmanın akademik başarıyı arttırdığı kanıtlandı.

Masterpiece Junior’da sanat ve kişisel gelişim ile ilgili çocuklar için pek çok atölye yer alıyor. Çocuklar dilerse, karakalem öğrenecekler hayallerinde yaşattıklarını kağıda dökecekler. Ya da heykel yapacaklar ki; dikkat süreleri uzasın, motor becerileri gelişsin.

pablo picasso

Veya resim yapacaklar, ki biz resim kitlerini seçtik bu arada çocuklar ile.

Frida Kahlo, Videolu Sanat Tarihi ve Akrilik Resim Seti Ece için. Picasso , Videolu Sanat Tarihi ve Akrilik Resim Seti Ali için.

Sanat kitlerinin içinden, şovale, boya, fırça, tuval, spatula, palet her şey var. Yani resmedebilmeleri için gerekli tüm malzemeler hazır.

 

Frida Kahlo ve Picasso’nun eserlerini, kendi istedikleri gibi boyadılar, çizdiler. Hem eğlendiler hem de kendilerini geliştirdiler. Ünlü ressamların eserlerini yaparken de oldukça gururlandılar. Eserlerini yeniden yaptıkları sanatçıların da hayatını öğrendiler, bu da kültürel anlamda gelişimlerine katkı sağladı.

frida kahlo

Siz de çocuklarınız için harika sanat etkinliklerinden birini seçerek yarıyıl tatilinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Web sitesinin linkini aşağı bırakıyorum. Tıklayarak inceleyebilirsiniz.

https://www.masterpiecejunior.com/

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz