FANOLA BOYALI SAÇLAR İÇİN ŞAMPUAN

aftercolour-şampuan

Saç bir kadının en önemli aksesuarıdır derim her zaman, saçları güzelse kadın kendini güzel iyi hisseder, kendine güveni artar ve çevreye bakışı bile değişir. Peki saçlar bu kadar önemliyse bir kadın için saç bakımını da mutlaka yapmalı öyle değil mi?

Yok yoook bahsettiğim saçını boyama ya da şekillendirme anlamında değil:) Özellikle, ısıl işlem görmüş ve boyanmış saçların özel bir bakıma ihtiyacı vardır. Çünkü; saçların kimyasal saç boyası ile boyandığında, röfle, gölge, balyaj gibi uygulamalar sonrasında doğal yapısı bozulur.

Hatta boya öncesinde olduğu gibi  canlı ve  sağlıklı görünmeyebilir. Kimyasal saç boyaları saçların yıpranmasına, dökülmesine, saçın matlaşmasına, kırılıp kopmasına neden olur. Özellikle de yaz mevsiminde güneş ve klorlu havuzlardan etkilenen boyalı ve işlem görmüş saçlar; kışın da rüzgarın, hava kirliliğinin ve diğer dış faktörlerden etkilenerek yıpranır.

Benim de saçlarım oldukça yıprandı, tatilden geldik malum pandemi var ve kuaför rutinim bozuldu. Saç boyama, fön, maşa  gibi bir çok ihtiyacımı evde kendim karşılıyorum ve sonuç saçlar yıpranıyor. Ben de oldukça övgü alan ve İtalyan markası olan Fanola After Color Boyalı Saçlar için Şampuan ve maskesini kullanarak saçlarıma kaybettiği enerji ve sağlığı geri kazandırmaya karar verdim.

Fanola After Color Boyalı Saçlar için Şampuan

Aslında ürünü ilk kullandığımda yazmak istedim ama ikinci kullanım sonrası yazmanın daha iyi olacağını düşündüm. Şampuanın harika bir kokusu var, İçeriğinde E vitamini olduğu yazıyordu. Hatta keten tohumu yağı da varmış, keten tohumu yağı ise antioksidan etkisi yaparak saçların yıpranmasının önüne geçiyormuş. Şampuanı ve maskeyi kullandıktan sonra neler hissettiğime ve etkilerine gelelim o zaman.

Saçlarım daha parlak ve canlı görünüyordu, tararken çok kolay tarandı ve mis gibi bir koku kaldı saçlarımda. Farkettiğim diğer bir konu ise saçımdaki boya sanki yeni yapılmış gibi görünüyordu.

fanola saç maskesi

Fanola After Color Boyalı Saçlar için Maske

Fanola After Color Boyalı Saçlar için Maske 500 mllik bir ambalajda. Oldukça uzun süre idare eder beni anlayacağınız.

Önce ıslak saça uyguladım şampuanı sonra masaj yaparak yıkadım ve iyice duruladım. Nemini aldığım saçlarıma maske uygulamadan önce, elime biraz maske aldım ve kökten uca doğru sürdüm iyice dağıttım. Sonra 5 dakika bekleyip duruladım. Hepsi bu..

Sonuç sağlıklı canlı ve parlak saçlar:)

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here