Fenolive Polifenollü Zeytinyağı

Merhaba değerli okurlar;

Bugün sizlere her geçen gün yeni bir faydasının olduğu ortaya çıkarılan muhteşem bir bitki olan zeytin ve zeytinyağından bahsetmek istiyorum. Sağlık alanında olduğu kadar kozmetik ve cilt problemlerinde de mucizevi bir bitki olan zeytinyağının serüveni bekliyor bu yazıda sizi. Tlos Olive  firmasının Fenolive markasına ait muhteşem bir ürünü anlatmak istiyorum öncelikle size.

Fenolive markası ile üretilen yüksek polifenollü zeytinyağı tamamen sağlık amaçlı kullanımlar için üretiliyor. Avrupa Birliği Sağlık Beyanı’na uygun bir şekilde “Sağlıklı Naturel Sızma Zeytinyağı” kategorisinde yer alan bu ürünün faydaları saymakla bitmiyor.

Fenolive’in içindeki fenolik bileşik seviyesi IOOC (International Olive Oil Council) akredite laboratuvarlar tarafından belgelenmektedir. Yüksek Polifenol’lü bu ürünün içinde, üretim tarihi itibarı ile en az 250 mg/kg polifenol bulunmaktadır. Polifenol seviyesi itibarı ile hafif yakıcı sınıfa girmektedir. Buradaki yakıcılık, bitter çikolatadaki yakıcılık ile tarif edilebilir, acı biber yakıcılığı gibi değil yani.

Peki Polifenol nedir?

Dilerseniz önce bu bilgiyi anlamakla başlayalım işe. Polifenoller bitkilerde doğal olarak bulunur. Vitamin ve minerallerden farklı olarak temel besin ögesi değiller, ancak vücuda olan yararlı etkileri ile pek çok mekanizmaya katkıda bulunurlar. Meyve ve sebzeler polifenol kaynaklarıdır. Diğer kaynaklar arasında kabuklu yemişler ve tohumlar, kakao ürünleri , tam tahıllı ürünler, çay ve kahve ile kırmızı şarap gelir. Polifenoller antioksidan özellikleriyle bilinir.

Polifenollerin kanser oluşumunu ve tümör gelişimini engellediğiyle ilgili kanıtlar bulunmaktadır. Polifenoller reaktif unsurlara ve kanserli ve mutasyona uğramış hücrelere müdahale edebilmekte, hücre çoğalışını denetleyen ana proteinlerin harekete geçmesini sağlayabilmekte ve kansere bağlı bir takım genlerin ortaya çıkışının önünü kesebilmektedir.

Düzenli tüketildiğinde kanser, kalp ve damar hastalıkları ve sinir sistemindeki arızalar dahi birçok kronik hastalığa yakalanma riskini azaltmaktadır. Sabahları yetişkinler günde bir kaşık içerek bağışıklık sistemini güçlendirebilirler.

Fenolive bir ilaç değildir. Tamamen doğal yöntemler ile elde edilmiş, içeriğinde herhangi bir katkı maddesi olmayan, özel zeytinlerin meyvesinin doğru süreçler ile işlenmesi ile elde edilen bir meyve suyudur. Herhangi bir hastalık için tedavi görüyor iseniz, doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here