Şişmanlamamak için yapılması gerekenler

spor

Günümüzde malesef yeni nesil gençlik hızla kilo alıyor. Sağlıklı beslenmeyen genç nesil her geçen gün daha da fazla kilo alıyor. Peki şişmanlamamak için neler yapılması gerekiyor?

Abur cubur ve hazır gıdalardan uzak durmak, düzenli beslenmek ve az da olsa spor yapmak şart şişmanlamamak için.

Spor derken, illa ki; bir spor dalı ile ilgilenmeye gerek yok. Yürüyüş yaparak ve merdiven çıkarak da spor yapılabilir. Otobüsten bir durak önce inip yürümek, yürüyen merdiven kullanmamak da bir spor bunu unutmayın.

Size hızlı kilo verdiren diyetleri bir kenara bırakın ve uzun süreli düzenli beslenme ile kilo vermeye çalışın. Kızartma, fast food, aşırı tatlı ve hamur işi yiyeceklerden uzak durmaya çalışın. Günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı ise asla ihmal etmeyin.

Örneğin büsküvi yerine meyve, ya da az miktarda çiğ kuru yemiş tüketin. çikolata yerine pekmez ya da bal tüketin. Beyaz ekmekten uzak durun ve tahıllı ekmeklere yer açın masanızda. sebze, salata ve çorba ile sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Televizyon ya da bilgisayar karşısında yemek yemekten vazgeçin. küçük lokmalar alın ve yavaş yavaş çiğneyerek yiyin. Bu şekilde daha sağlıklı beslenebilirsiniz.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here