Parfüm kullanmanın püf noktaları

Parfüm kullanmanın da püf noktaları olur mu demeyin. Elbette küçük tüyolarla kullandığınız parfüm kokusunu daha kalıcı kılmanız mümkün.

Parfüm nereye sıkılır? Kaç defa sıkılır? Bu yazıda, bu soruların cevaplarıyla sizlerleyim. Öncelikle parfümü belli bir mesafeden sıkmanız gerekiyor. Parfümü sıkacağınız noktalar da çok önemli.

Peki parfüm nereye sıkılır?

Parfümü nabzımızın attığı yerlere sıkarsak, yani el bileklerinin iç kısmı, kolun iç kısmı ve kulak arkasına koku daha kalıcı olacaktır.

İki kez yakanın iki tarafına, kulak arkalarına ve enseye koku sıkmak boyuna  yani şah damarına koku sıkmaktan daha faydalı olur. Bir de kıyafetlere sıkılan parfüm tene sıkılan parfüme göre daha kalıcı olur. Vücut ısısıyla teması olmadığından kolayca uçup gitmez.Ama bazı kıyafetlerde parfüm içeriğindeki yağlar leke bırakabileceği için dikkatli kullanmanızı öneririm. Sonra kıyafetlere sık dedin demeyin bana…Bir de nemli ciltte parfüm daha kalıcı olur diye duymuştum ama denemedim doğrusu.Deneyen olursa yorumları bekliyorum.

Mesela çoğu kadın saçlarına parfüm sıkmaya bayılır, mesela ben saçlarımda kendi kokumun olması hoşuma gider. Fakat bunun saç tellerine zarar verdiğini öğrenince sıkmamaya başladım. Bir de parfüm sıktıktan sonra bilekleri birbirine sürteriz ya hep, hah işte onu  yapmayın. çünkü parfüm kendi kendine kurursa daha kalıcı olur kokusu.

Aslında güzel kokmanın ilk yolu temiz ve bakımlı olmaktan geçiyor. Düzenli duş almak, temiz kıyafetler ve düzenli beslenme ile parfüm kokunuz daha kalıcı ve daha güzel olacaktır.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here