Ze Kare Smart Görsel ve İşitsel Dikkat Setleri

0
ze kare smart

Günümüzde,  çocukların en önemli sorunlarından biri teknoloji bağımlılığı. Oyunları, dersleri her şey tablet ve bilgisayarlarda artık. Ben bir ikiz annesi olarak elimden geldiği kadar uzak tutmaya çalışsam da yerine bir alternatif bulmadan çocukların ellerinden teknolojiyi çekip almak çok zor oluyor inanın.

Geçtiğimiz günlerde tanıştığımız, kontrol yayıncılık tarafından hazırlanan Ze Kare Smart Görsel ve İşitsel Dikkat Setleri sayesinde; artık televizyon ve tablet ekranlarından bir nebze de olsa uzaklaştılar.

 

Her yaş grubuna göre hazırlanmış zengin içerikli setler var. Biz yaş kategorisinde 9-12 yaş olanı seçtik. İnanın puzzle yaparken bu kadar eğlenip konsantre olmuorlardı. Ben bile şaşırdım. İlk başlarda kızım ve oğlumla birlikte yaptık, sonrasında ben mutfakta yemeğimi hazırlarken ya da kahvemi alıp kitap okurken onlarda Ze Kare Smart Görsel ve İşitsel Dikkat Setleri ile keyifli vakit geçirebiliyorlar.

ze kare smart görsel test

Hem okul öncesi dönemde, hem de okul dönemindeki çocuklarda, görsel dikkat,  işitsel dikkat, parça-bütün ilişkisi kurma, el göz koordinasyonunu sağlama, problem çözme becerisi kazanma, akıl yürütme becerisi kazanma, algılama, ilişkilendirme, benzerlikler-farklılıklar üzerine düşünme, bağlantısal düşünme becerisi kazanma ve sınıflama-sıralama gibi birçok konu var bu setin içinde.

Bir ikiz annesi olarak, gelişmiş bir çok ülkenin eğitim sisteminde kullandığı yöntemleri bir çanta ile çocukların hizmetine sunan bu seti içim rahat tavsiye ediyorum sizlere de. Görsel dikkat testi ile ilgili daha fazla bilgi için www.kontrolyayincilik.com siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Başka bir yazıda daha görüşmek üzere.

Sevgiyle kalalım!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz