Rahatlığın ve Zarafetin Göstergesi: L Koltuk Takımları

0
Uzunca yıllar önce yaşanan şehirleşme, yükselen binalar ve her daim küçülen evler evimizin dekorasyonunu da minimalize etti. Oturma alanlarımızda klasik geniş oturma düzeninin yerini modern l koltuk modelleri aldı. L harfi biçiminde bir görünüme sahip olduğu için l köşe takımları dediğimiz, küçük alanlarda etkili olan köşe koltuk takımları, bulunduğu alana modern ve ferah bir görünüm kattığı için de vazgeçilmezimiz oldu. L koltuk takımları, bugün yenilikçi görüntüsü ve yüksek işlevselliği nedeniyle en çok tercih edilen oturma grupları arasında yer almaya devam ediyor. Mobilyadan aydınlatmaya kadar birçok alanda modern bir stile imza atan Enza Home ise çağdaş dekorasyon öğelerini sıra dışı tasarım çizgileriyle birleştirdi. Yeni koleksiyonunda konfor, kalite ve modern tasarım unsurlarını l koltuk modellerinde buluşturdu…  Siz de evinizde modern bir çizgiye yer açmak ve tazelenmek isterseniz, tercihinizi Enza Home l koltuk tasarımlarından yana kullanabilirsiniz. Peki ya en doğru seçimi nasıl yapmalısınız? İşte dekorasyon fikirleri…

L Koltuk Yerleştirme Sanatına Giriş
  • L koltuk, bulunduğu odaya doğru yerleştirildiği takdirde büyük bir alan kazanmanızı sağlar. Yuvarlak köşeye sahip koltuk takımları, odanın köşelerine tam olarak oturmaz. Bu da ölü alanların oluşması anlamına gelir. L koltuk modelleri ise odanın köşesine tam olarak oturarak ölü alanlardan kurtulmanızı sağlar.
  • Odanızı farklı parçalara bölmek isteyebilirsiniz. Örneğin; bir kısımda yemek takımı, diğer kısımda ise oturma grubu ve tv ünitesi yer alabilir. Oturma odanızı veya salonunuzu iki parçaya ayırmayı sağlayan l koltuklar, misafirlerinizle uzun sohbetlerinizi gerçekleştireceğiniz yegâne alanlar olacaktır.
  • L koltukların yalnızca alandan tasarruf etmeye yarayan konforlu modelleri bulunmaz. Büyük bir salona sahipseniz; gösterişli ve büyük boyutlarda bir köşe takımı alabilirsiniz. Enza Home’da bulunan Norte Köşe Takımı ve U harfine benzeyen Mayfair gibi modeller; büyük odaya sahip olanlar ve kalabalık oturma alanı arzu edenler için harika çözümlerdir.
  • Oturma grubunuzu halı, sehpa, puf, biblo gibi aksesuarlarla süsleyerek odanızdaki fonksiyonelliği üst düzeye çıkarabilirsiniz.
L Koltuk Seçimi Yaparken Dikkat!
  • l koltuk; kaliteli, toz tutmayan ve kolay temizlenebilir bir kumaştan üretilmiş olmalı.
  • İyi bir l koltuk takımı hem ergonomik olmalı hem de estetik bir görünüme sahip olmalıdır.
  • Üzerinde rahatça oturabileceğiniz, uyuyabileceğiniz, sağlam iskete sahip bir köşe takımı seçerek evdeki konforunuzu artırabilirsiniz.
  • Birbirinden bağımsız modüllere sahip ürünler, değişik kombinasyonlarla istediğiniz gibi odanızı dekore etmenize imkân tanır.
  • Yatak olabilme özelliğine sahip bir l koltuk, size bir nevi depolama alanı sunar. Böylece yatılı misafirlerinizi nerede ağırlayacağınızı, nasıl ayaklarınızı uzatıp televizyon izleyebileceğinizi düşünmenize gerek kalmaz.

Farklı Renklerin Ahengi
Koltuk seçiminizi yapmadan önce, odanızın duvar rengini, parkelerinizin rengini ve odadaki eşyaların rengini göz önünde bulundurmalısınız. Satın alacağınız l koltuk ne sönük kalmalı ne de gözü yoracak biçimde sırıtmalıdır. Farklı renklere sahip metal ayakları olan ve değişik renklerdeki kırlentlerle süslenmiş l koltuklar, göz zevkinizi ve konforunuzu artırır. Parkelerinizle uyum sağlayacak ahşap ayaklar ise, sade ya da capcanlı renkteki koltuklar ile kombine edilebilir. Turuncu, mavi gibi doğanın canlı ve sıcak renkleriyle içinizi ısıtacak Enza Home’un l koltuk modelleri, kaliteli dolgu malzemelerinden yapıldıkları için sağlığınızı da koruyacaklardır.
Değişik tasarımlara ve farklı formlardaki kırlentlere sahip çağdaş görünümlü l koltuklar, evinizdeki dinamizmi harekete geçirip enerjinizi yükseltecektir. Yılın dört mevsiminde de kullanılabilen kumaşıyla ve çiçekli kırlentleriyle evinizi çiçek bahçesine çevirecek l koltuk takımlarını, tüm odalarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sadeliği sevenlerdenseniz; açık renge sahip ve şıklığıyla odanızda güneş gibi parlayacak bir l koltuk takımı seçebilirsiniz.
Enza Home’un sunduğu birbirinden şık ve farklı renklerdeki l koltuklar, odalarınızı en iyi şekilde dekore etmenizi sağlar. Kaliteli malzemeden yapılan ve farklı fonksiyonları sayesinde hayatınızı kolaylaştıracak l koltuk modellerine sahip olmak için Enza Home mağazalarını ziyaret edebilirsiniz!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz