Nova Vera ‘Flos Olei’e girdi

0

Dünyanın en önemli zeytinyağı kataloğu olan Flos Olei’nin 2019 yılına ilişkin sızma zeytinyağı sıralaması belli oldu. Avrupa, Asya, Afrika, Kuzey ve Güney Amerika olmak üzere 5 kıta ve 52 ülkeden 500 üreticinin 779 adet sızma zeytinyağının değerlendirildiği organizasyonda Nova Vera Erken Hasat ürünü ile en iyiler arasına girmeye hak kazandı. 100 puan üzerinden yapılan değerlendirmede en az 80 puan almayı başaran markaların sıralamaya girdiği listeye Türkiye’den yalnızca 5 zeytinyağı markası girdi.

Nova Vera, Ayvalık’taki bahçelerinde yetişen “Trilye” çeşidinden işlediği erken hasat soğuk sıkım ürünü Erken Hasat ile Flos Olei kataloğunda yer aldı. Ülkemizde daha çok sofralık olarak bilinen Trilye çeşidinden işlenen Nova Vera zeytinyağı, yakın dönemde dünyada pek çok altın madalyanın da sahibi olmuştu. Şu ana dek 24 madalya ile uluslararası yarışmalarda en çok ödül alan Türk markası konumunda olan Nova Vera’nın ülkemizdeki ulusal yarışmalarla birlikte; New York, Los Angeles, Çin, Londra, Japonya, İsrail ve İtalya’da düzenlenen dünyanın en prestijli yarışmalarından altın madalya ve büyük ödülleri bulunuyor.

 

Nova Vera kimdir?

Nova Vera, en sağlıklı meyve olan zeytini, doğru şekilde işleyip ürettiği yağın kalitesi, lezzeti ve sağlığa faydalı bileşen içeriğinin yüksekliği ile farklılaşmayı hedefleyen bir butik üreticidir. Ağaçların organik esaslara uygun bakımı, doğru hasat zamanının belirlenmesi, zeytinlerin modern yöntemlerle ve özenle hasat edilmeleri, en hızlı şekilde sıkıma ulaştırılmaları, bilimsel anlayışla işlenmeleri dahil; ürünlerin ağaçtan tüketicinin sofrasına ulaşana kadar tüm aşamaları uzmanlar denetiminde yürütülmektedir. Nova Vera, tüm bu süreci en iyi şekilde kontrol edebilmek amacıyla; sadece kendi bahçelerindeki zeytinleri işlemekte, sadece erken hasat ve sadece soğuk sıkım yapmaktadır. 2018 Erken Hasat Premium ürünü ile ulaşılan 0,2 asit, 3,0 peroksit ve 461 toplam polifenol değerine sahip zeytinyağı hem lezzeti hem de uluslararası “Ultra Premium” kalite kriterlerine uygun içeriği ile “Ömrünüze Sağlık” sloganını desteklemektedir.

zeytinyağı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz