Paten alırken dikkat edilmesi gerekenler

0
paten kaymanın faydaları

Okullar kapandı, çocukların yaz döneminde en sevdiği ve keyif alarak yaptığı aktivitelerin başında paten kaymak geliyor.  Peki ayak bileğini destekleyen, özellikle ayağı iyice kavrayan bir çocuk pateni alırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Bunları biliyor musunuz?

paten kayan kız

Şimdi size bu konu ile ilgili bilgiler aktarmak istiyorum.Patenin kullanılma şeklinin önemli olduğunu belirten uzmanlar,ayak bileğini destekleyen, özellikle ayağın içe dönmesini önleyen ve kullanıcının ayak ölçüsüne uygun paten kullanılmasının çok önemli olduğunu belirtiyor.Paten kullanmanın çok fazla yararı var çocuklara. Özellikle yeni nesil çocukların hareketsiz yaşamını göz önüne alırsak; paten kaymanın kas ve iskelet sisteminin yanı sıra, denge sisteminin gelişimine de çok büyük katkısı bulunuyor.Vücudun daha esnek olmasını sağlarken hareket korkusunu azaltıp cesareti geliştiriyor.

çocuk patenleri

Biz kızım için yukarıda görmüş olduğunuz pateni aldık. İlk başta zorlansa da şimdi keyifle kullanabiliyor. Siz de daha fazlası için www.karakterdukkani.com’u ziyaret etmeyi unutmayın.Faydaları çok olan pateni alırken lütfen, kask, dizlik gibi koruyucu  aksesuarları da almayı unutmayınız. 3 ya da 4 tekerlekli olanlar ile başlayabilir çocuğunuz paten kaymaya.Paten alırken, dikkat edeceğiniz en önemli şey çocuğunuzun başlangıç seviyesi ve yaşıdır. Başlangıç seviyesindeyseniz, seçeceğiniz patenin kontrol edilebilirliğinin yüksek olması gerekiyor. Başlangıç patenleri elbette ki bir fren mekanizmasına sahip olmalıdır. Zaten çocuklar için üretilmiş patenlerde bu özellik mutlaka  oluyor.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz