Nerf Oyuncakları

0

Erkek çocuklar için bu sıralar çok populer olan nerf oyuncaklarından bahsetmek istiyorum sizlere. Nerf nedir diye soracak olursanız hemen açıklayabilirim. Çünkü oyuncağı almadan önce ben de sizler gibi bu adın nereden geldiğini merak etmiştim.

Nerf kelimesi aslında, sünger gibi bir malzemeden üretilen ve üretildikleri bu özel malzemenin sayesinde çevreye zarar vermeyen oyuncaklar için kullanılmış. Yani nerf gerçekten nerf oyuncaklarının ucundaki yumuşak mermiler için kullanılmış.

Bu mermiler turuncu ve yumuşak bir malzemeden üretilmiş ve ne oyunu oynayan çocuk için ne de çevre için bir tehlike arz etmiyor. Evde bir vazoya ya da eşyaya geldiğinde bir zarar vermiyor. Çünkü yumuşak. Bu oyuncağın küçük boyu ile 1 yıl oynadı oğlum fakat kendisi büyüdükçe sevdiği bu oyuncağın boyutu da büyüdü. Nerf Mega TWINSHOCK şu an en büyük favorisi. 10 adet mermisi var. Küçük boylarda çok kaybediyorduk ama sanırım bunları kaybetmesi oldukça zor .

Bu oyuncak  sayesinde görsel zekası güçlenirken, el ve göz  becerileri de artıyor. Dahası çok büyük keyif alıyor oynarken. Kansorejen maddeler içermemesi de artısı elbette.Ürünü incelediğimde dayanıklı ve uzun süre oynayabileceği bir oyuncak olduğunu gördüm. Uzunca bir süre benden oyuncak istemeyecektir diye düşünüyorum. Siz de erkek çocuklar için oyuncak alternatifi düşünürseniz seçiminizi nerf oyuncaklardan yana kullanabilirsiniz.

Çocuk gelişimi açısından çocuklara alınan tüm oyuncaklar özenle seçilmelidir. Eminim ebeveynler olarak bu konuda çok dikkatlisiniz hepiniz. Fakat hayatımızın en değerli varlıkları için seçeceğiniz oyuncakların lisanslı ve orjinal olmasına mutlaka dikkat etmeliyiz. Oyuncakların üretilmesinde kullanılan malzemeleri ve oyuncağın parçaları oyuncağı kullanan çocuk için de çevresi için de zarar teşkil etmemelidir.

Başka bir yazıda daha görüşmek dileğiyle.

Sevgiyle kalalım!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz