Bu bilgiler mutfakta çok işinize yarayacak

2
tahta kaşık, makarna, kitchen
Hani bazı bilgiler vardır, bilince hayatınızı kolaylaştırır. Bazen çok zor sandığımız şeyler aslında çok kolay olabiliyor. İşte sizlerin mutfakta işinizi kolaylaştıracak bilgiler.
steak, köfte
Köfte yaparken sıska ve zayıf köftelerden sıkıldınız mı? O zaman tombik ve yuvarlak köfteler yapmak için köfteyi şekillendirdikten sonra kızartmaya geçmeden önce parmağınızla köftenin ortasına bastırmanız yeterli.
defne yaprağı, tane karabiber
Mutfakta sakladığınız unun böceklenmesini engellemek için unu sakladığınız kavanoza bir iki yaprak defne yaprağı koyun.
muz meyvesi, muzlar
Muzu alırken sap sarıdır, ama aldıktan sonra 2 gün içinde kararmaya başlar ya ki; ben nefret ederim. Muzların daha uzun süre dayanması için her bir muzu tek tek ayırıp sap kısımlarını strech folyo ile sarabilirsiniz.
Muz demişken, muzun bozulan dvdlerin tamirinde kullanıldığından da bahsedebilirim. muzu soyun ve dvd nin üzerinde gezdirin.
domates
Domateslerinizin daha uzun süre taze kalmasını isterseniz sap kısımları aşağı gelecek şekilde saklayın.
zencefiller, kesilmiş zencefil, gingers
Hepimiz zencefilin ne kadar zor soyulduğundan şikayetçi oluruz zaman zaman . Zencefili kolayca soymak için bir çorba kaşığı kullanabilirsiniz.
parmesan peyniri, rende
Kaşar peynirini rendelerken yumuşar ve ele yapışır ya nefret ederim. Eğer rendelemeye geçmeden önce 15-20 dakika buzlukta tutarsanız daha kolay rendeleyebilirsiniz.
Başka bir yazıda daha görüşmek dileğiyle.
Sevgiyle kalalım.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz