Bebeklerde isim seçimi neden önemli?

2
kız bebek, uyuyan bebek, bebek fotoğrafları, çocuk isimleri

Herkese merhabalar;
Bir bebek sahibi olmak dünyanın en büyük mutluluğu şüphesiz. Onu kucaklamak,  ona sarılmak ve  dokunmak muhteşem bir duygu. Anne baba olmak çok keyifli fakat çok da fazla sorumluluk içeriyor . En başta o tatlı ve minik meleğinize ne isim vereceğiniz ile başlıyorsunuz sonrası o büyüdükçe geliyor ardarda:)

ağzı açık bebek, uyuyan bebek, bebek adları, bebeklere ne isim konur

Bebeklerine isim koymanın ne kadar zor olduğunu kendimden ve çevremden biliyorum. Ne de çabuk geçti 8 yıl, daha dün gibiydi halbuki. Adını ne koyacağız derken şimdi okula gidiyorlar. Konuyu dağıtmadan bebek isimleri konusuna geri dönelim değil mi?

bebek resimleri, beben fotoğrafı, bebek pozları,

Aile büyüklerinin seçtiği isimler, tanıdık eş dost tarafından önerilen isimler ve sizin düşündüğünüz isimler olunca seçim yapması çok zor oluyor. Aile büyükleri genelde gelenekseli bozmayıp erkek bebek isimleri konusunda büyük baba ve dedelerin isimlerini öne sürüyorlar ki; onları kırmadan incitmeden bu isimlerden vazgeçirmek inanın hiç de kolay olmuyor. Oysa ki; o varlığı dünyaya getiren sizsiniz ve ona nasıl sesleneceğine de siz karar vermelisiniz.. Öyle bir isim vermelisiniz ki; ömür boyunca o isimle tanımlanacağı için onu anlatıp yansıtacağı için çok özel olmalı bebeğinizin ismi.

sevimli bebek fotoğrafları, bebek isimleri

Şöyle etrafınıza baktığınızda ismini sevmeyen ya da memmun olmayan çok fazla kişi olduğunu göreceksiniz. Bunun nedeni, anne ya da babanın bebeklerine isim seçerken sevdiği bir sanatçının, bir ünlünün, ya da siyasi düşünce liderinin ismini vermiş olması olabilir.  O dönemde çok popüler olan isimler de seçiliyor bazen.  Mesela  bir dönem kız bebek isimleri başbakan da olan bir kadın siyasetçinin adını taşıyordu.  O dönem modadır ama aradan yıllar geçtikten sonra  isim hiç bir anlam ifade etmeyebilir. Bu yüzden bebek isimleri çok özenle seçilmelidir.

mor tokalı bebek, mor kıyafet, baby

Çocuklarınıza verdiğiniz isimler çok önemlidir. Söylenmesi ve anlaşılması kolay bir isim, güzel hisler uyandıran bir isim ve ya alay konusu olmayacak bir isim koymalısınız çocuklarınıza.
Çocukken hepimiz acımasız olmuşuzdur arkadaşlarımıza karşı , özellikle de ismi alay konusu olabilecek bir kelime ise çocukların eline bir koz daha verilmiştir. İsmi ile alay edilen çocukta yıllar sonra bile toparlanamayacak derin yaralar açılabilir. İş hayatını, okul hayatını etkileyebilir.

Bu nedenle çocuklarınıza isim verirken bir değil iki kere düşünmelisiniz. Güzel bir isim ve güzel bir hayat ile mutlu yaşamayı hak ediyor tüm bebekler.

Başka bir yazıda daha görüşmek dileğiyle.
Sevgiyle kalalım.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz