Sağlıklı ve parlak bir cilt için öneriler

0
güzel cilt

Herkesin sahip olmak istediği parlak, sağlıklı ve güzel bir cilt öyle değil mi?
Peki böyle bir cilde sahip olmak için neler yapmalıyız biliyor musunuz?
İşte size  sağlıklı ve parlak cilt için ipuçları.

Elbette, kremler, peelingler önemli ama cildiniz sağlıklı olursa dışarıdan desteğe çok fazla ihtiyaç duymayacaksınız emin olun.
En önemli bilgiden başlayalım.

hamak

Sağlıklı bir cilt için sağlıklı uyku çok önemli. Mutlaka günde 8 saat uyumalısınız. Düzensiz uyku saatleri sağlıklı bir cildi bile sağlıksız gösterebilir. Ciltteki, kırışıklıkların, elastikiyet kaybının ve gözeneklerdeki bozulmaların sebeplerinden biridir uykusuzluk. Sanırım bebeklerin cildi çok uyudukları için çok güzel 🙂

damla

Cildin nemli olması daha parlak ve daha ışıl ışıl olmasını sağlar. Bu nedenle bu nemi en iyi alabildiğimiz suyu ihmal etmiyor ve bol bol içiyoruz. Su ile nemlenen cilt dış etkenlerden daha az etkilenir ve daha geç yaşlanır.

Cildinizi mutlaka ama mutlaka günde 2 defa temizleyin. Gece boyunca ciltte biriken yağ ve diğer dış etkenlerden oluşan partikülleri sabah yüzünüzü temizleyerek cildinizden uzaklaştırabilirsiniz.
Akşam ise yatmadan önce , cildinizi temizlemelisiniz. Gün boyunca çevreden kaynaklı, makyajdan kaynaklı kirleri cildinizden atmalısınız. Cilde masaj yapar gibi temizlerseniz kan dolaşımı da hızlanacaktır.

nemlendirici

Mutlaka nemlendirici kullanın.
Cilt tipinize en uygun nemlendirici edinin ve cildinizi arındırdıktan sonra sabah ve akşam mutlaka yüzünüze masaj yaparak sürün.

Beslenme ile de cildinizi güzelleştirebilirsiniz.
Meyve sebze ve protein ağırlıklı beslenerek cildinize katkı sağlayabilirsiniz.

taze meyve

Haftada bir defa mutlaka peeling yapın. Peeling yoksa evde, toz şeker ve kahve ile de peeling yapabilirsiniz. Bu cildinizdeki ölü derileri uzaklaştırıp cildinizi daha parlak ve sağlıklı gösterecektir.

Başka bir yazıda daha görüşmek dileğiyle.
Sevgiyle kalalım!

 

 

 


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz