Kış mevsiminde çocuklar nasıl giyinmeli?

1
Kış, soğuk, rüzgar, gribal enfeksiyon ve öksürük
anlamını taşıyor bu sıralar. Sonbaharı içine sindiremeden aniden kışın kendini
iyiden iyiye hissettirmesi, yetişkinler kadar çocukları da çok etkiliyor. Üst
solunum yolları enfeksiyonlarını önlemek ve hastalıklardan korunmak için ne
yapacağız peki?
Kış mevsiminde, parka, bahçeye gidemeyen çocuklar  eğlenmek, oyun oynamak  için kalabalık ortamlarda çok fazla vakit geçirmekteler. Bu bir alışveriş merkezi olabilir, aktivite merkezi olabilir, oyun alanı olabilir. Soğukların etkisi ve kalabalık ortamlardaki havayı teneffüs eden çocuklarda üst solunum yolu hastalıkları çok yaygın bu dönemde. Şimdi sizlere bu hastalıklardan korunmak ve en azından hastalıklardan korunmanız için tavsiyelerim olacak.
Dışarı çıkarken mutlaka çocuklarınızı kat kat giydirin.
Soğuk bir ortamdan sıcak bir ortama girdiğinde önce en üste giydirdiğiniz kıyafeti çıkarın, vücut ısısı sıcak ortama uyum sağlayana kadar, üşümeyeceği şekilde bir kat daha çıkarmasına izin verebilirsiniz çocuğunuzun. Nezle , grip, ani vücut ısısının değişmesi ile de çok sık kendini gösteriyor çünkü..
Parka ya da okula giderken, mutlaka bir bere takın ve ağzını burnunu atkı yardımı ile çok sıkı olmayacak şekilde kapatın. Sinüzit ve bademcik hastalıklarını bu şekilde önlemeye çalışabilirsiniz. Ağızdan ve burundan alınan soğuk hava, çocuklarda boğaz enfeksiyonlarına neden olmakta çünkü.
Kalabalık ortamlara girildiğinde ve çıkıldığında, eller hemen yıkanmalı ve ağız, burun ve yüzden eller mümkün olduğunca uzak tutulmalı.
Bol bol taze sebze ve mevsim meyveleri yedirin çocuklarınıza. Et, süt ve yumurtayı da ihmal etmeyin. Katkı maddesi içeren yiyecekler vücudun bağışıklık sistemine zarar verdiği için azaltabildiğiniz kadar azaltın.
Sağlıkla ve sevgiyle kalalım!
 

 

 

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz