Okula başlayacak çocuğunuzu okula hazırlayın!

2

 

ilkokul hazırlıkları

 

Okulların açılmasına çok az bir zaman kaldı biliyorsunuz. Anneler, babalar ve çocuklarda bir telaş var ki; sormayın. Ama bu heyecanı, en  doruklarda yaşayan sanırım ilkokula başlayacak çocuk ve ebeveynleri olsa gerek.
Okula başlamadan önce çok fazla hazırlık yapmanız gerekiyor. Öncelikle çocuğunuzun okula hazır olup olmadığını iyi ölçmelisiniz.Çocuğunuz okuldan korkuyor ve gitmek istemiyorsa , bu tutumunda çok da ısrar ediyorsa, mutlaka bir uzmandan yardım almalısınız.

ödev
Okul konusunu netleştirdiyseniz, okula alışmak için, uyku ve kahvaltı düzenini yoluna koymalısınız. Uzunca bir tatilin ardından , pat diye “Haydi yavrum okula” dememek için, okulların açılmasından en az 10 gün önce uyku, beslenme, kahvaltı saatlerini gideceği okula göre ayarlayarak alışmasını sağlamalısınız.

İlk gün okula birlikte giderek, onun yanında olduğunu hissettirin. Okulun güvenli bir yer olduğunu, onun büyüdüğünü ve bu günü en iyi şekilde atlatacağını bildiğinize dair yüreklendirici sözler söyleyin.

Okulların açıldığı günlerde, işlerinizi biraz hafifleştirin. Zira dikkatinizi çocuğunuza verebilmeniz ve sağlıklı bir iletişim kurabilmeniz için bu gerekli.
Okul alışverişini çocuğunuzla birlikte yapın. Onun sevdiği istediği temada ürünler almaya özen gösterin. Okulu sevmesi ve heyecanlanması için bu çok önemli.
Yazımızın devamı yarın ki; yazımda olacak.
Sevgiyle kalalım!
 

 

 

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz