Yeni doğan bebeğinize sakın bunları yapmayın!

2
Eminim bebeğiniz doğmadan etrafınızdaki herkes,( anne , kayınvalide, görümce, arkadaş, abla, eş dost bu herkese dahil) “aman bunu sakın yapma”, “şunu yap” “bebeğe böyle bak” , “aaaa o çok kötüymüş sakın ” yapma gibi uyarılarda bulunmuşlardır .
Unutmayın siz bir annesiniz ve çocuğunuzu sizden daha iyi koruyacak ve bakacak başka bir kimse yok bu dünyada. Onlar için en iyisini, en güzelini ister bir anne her zaman. Korur , kollar ,sever, sever, sever….
Ama neticede siz de insansınız ve bildikleriniz kadar bilmedikleriniz duymadıklarınız da olabilir.
Bir ikiz annesi olarak sizlere nacizane tavsiyelerde bulunacağım. Dinleyip dinlememek size kalmış:)
Bebeğinizi sakın kundaklamayın, uzmanlar kalça gelişimi için uygun olmayan bir yöntem olduğunu söylüyorlar.

 

Bebeğiniz çok sevimli, çok tatlı , çok da seviyorsunuz ama sakın bu sevgiyi onu top gibi havaya atarak göstermeyin. Bebeğiniz küçük ve omurgası, boynu sarsılma ile kötü etkilenebilir.

Gecenin saat kaçı oldu hala uyumadı, gözleriniz şişti, uykusuzluktan bayılmak üzeresiniz. Sallama uykuya dalma için iyi bir yöntem gibi gözükse de sakın uygulamayın. Beyin zarlarında yırtılma, beyin damarlarında hasara yol açtığını söylüyor uzmanlar.

Emzik kullanıyorsa bebeğiniz sakın emziğini ,ağzınıza almayın. En çok bakteri ve mikrobun ağızda yaşadığını unutmayın.
6. aydan önce ek besin vermeyin. Unutmayın anne sütü her derde devadır.
Bazı anneler kolay yesin diye tüm yiyecekleri karıştırıp, mama yapıyorlar. Siz bu hataya dümeyin. Her yiyeceğin tadını alsın ve hepsini tanısın.Hangisini sevip sevmeyeceğine o zamanla karar verecektir.
Sevgiyle kalalım!
 

 

 

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz