Kim benimle anılarına dönmek ister?

29
Bir rüzgar eser, yüzüne vuran her meltemde gözlerin daha bir dalar uzaklara.Ya çocukluğundur, ya gençliğin aklına gelen.
Belki ilk aşkı tattığının suretidir, bilinmez.Sevdiğindir ,değer verdiğindir, özlediğindir kalbini tık tık çalan, kendini hatırlatan.
Babandır kucağına oturduğunda saçlarını okşarken hatırladığın,ya da hastayken başucunda bekleyen annendir.Çiçek buketini uzatırken titreyen elidir ilk aşkının.Avucunun içindeki erikleri seninle paylaşan ilk okul arkadaşındır belki.Sevgiyle gözlerine bakarken A harfinin ilk çizgisini çekmene yardım eden öğretmenindir.
Dalar gideriz ya hani bazen, dokunsalar ağlayacak gibi oluruz.Hiç bir sebep yoktur aslında, bir anda geliverir yön belirtmeden.Nostaljinin dibine vurursunuz.Hatırınıza gelen her ne idiyse; tek tek tüm detayları ile hatırlarsınız.O an bulunduğunuz mekandan tutunda; üzerinizdeki kıyafet kadar. Hava durumundan, yediğiniz yemeğe , dinlediğiniz müziğe kadar her şey hafızanızı işgal altına alır.
Hatıralar dediğimiz o muhteşem yaşanmışlıkları size unutturmaz beyniniz, aklınız , kalbiniz.Bir bir sıralar size, siz yeter ki; bir maziye dalıverin.Komşu Melehat teyzenin 3 yaşındaki kızının adını bile hatırlarsınız.
Haydi kapatın gözlerinizi şimdi, en sevdiğiniz çocukluk arkadaşınızı hatırlayın, onunla oynadığınız oyunları hatırlayın. İlk giydiğiniz kırmızı rugan ayakkabıyı düşünün. Bayram sabahları el ele tutuşup el öpmeye gittiğiniz ağzının kenarına şeker yapışmış çocukluk arkadaşlarınızı hatırlayın. İlk aşkınızı ilk gördüğünüz yeri hatırlayın, elma gibi kıpkırmızı olan yanaklarınızın ateş gibi yandığı güne gidin…Kim neler hatırladı çok merak ediyorum, haydi yorumları heyecanla bekliyorum:)

Güzel şey geçmişe yolculuk yapmak, güzel şey anılarınızla gülümsemek, güzel şey özlediklerinizi gözünüzü kapatıp hissetmek.
Hep güzellikleri hatırlamak dileğiyle!

29 YORUMLAR

  • Baba evin Çınar Ağacı dır canım, ben de babacığımı çok özlüyorum sarı papatyam diye severken beni avuçlarının içinde kaybolurdu küçük yüzüm:(( Nurlar içinde yatsın…

 1. Çocukluk yılları biraz İstanbul biraz Ankara (baba asker olunca şehirler çoğalı çocukluğunuz da:)))
  sokak da korkmadan oynayabilirdik, İstanbul ilkokul yıları babamla yazlıksinema ve şimdi gözümün öüne geldi Emel sayından Makber filmi:)))
  ooo nerelere gittim geldim sayende:))))
  kucak dolusu sevgiler.

 2. Yazınızla birlikte geçmişe şöyle bir gidip geldim.Keşke geriye dönebilsek ve tekrar yaşayabilsek.Anneciğim aramızda olsa kardeşlerimle bahçede oynadığımız o günler geri gelse.
  birde okul yıllarımızdaki çılğınlıkları çok özledim :)Sevgiler.

 3. Ne güzel bir paylaşım olmuş canım.Yazını okurken bisikletle doyasıya gezdiğim sokaklar,tekerleklere batan deve dikenleri,içtiğim anlaşılmasın diye üstüne su eklediğim cam kola şişeleri geliverdi 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz