Bu bitkilerin yaptıklarına inanamayacaksınız!

13
Her ne kadar kokusu kötü de olsa, lezzetli ve bir o kadar da faydalı olan bu bitkilerin faydalarını okuduğunuzda inanamayacak şaşıracaksınız!.
Evet evet soğan ve sarımsaktan bahsediyorum.Sarımsak selenyum bakımından çok zengin bir bitki.Soğan ise bağışıklık güçlendirici özelliğe sahip.
Eklem ağrısı ve iltihaplı kişiler soğan yediğinde ağrılarının azaldığı görülmüştür.Soğan suyu arı sokması dahil böcek ısırmalarına karşı iyi gelir.İçindeki kalsiyum nedeniyle kemiklerin güçlenmesini sağlar.Depresyon ve stresi vücuttan uzaklaştırır.Çiğ tüketilen soğan kolestrolü düzenler ve kalp sağlığına iyi gelir.

 

 Sarımsağa gelince; bağırsaktaki  parazitleri temizler ve bazı mantar tedavilerinde bile haricen kullanılınca olumlu sonuç verir.

 

Doğal bir  Antioksidandır ,iyi kolesterolü yükseltir ,kalp krizi riskini azaltır Kulak burun, boğaz  iltihaplarına iyi gelir ,boğaz kaşıntısını yok eder
Kilo kontrolüne ve zayıflamaya yardımcı olur vitamin ve mineral bakımından oldukça zengindir
Midedeki  gazı gidermeye iyi gelir , sindirime yardımcı olur
Cilt üzerindeki bir çok yaraya iyi gelir.

 

Bu durumda ne yapıyoruz, kötü kokuyor falan demiyor bolca tüketiyoruz. Zaten günümüzde organik ürün bılmak zor. Henüz genleriyle oynanmamış bu bitkileri çocuklarımıza bolca yedirelim öyle değil mi?

13 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz