İnstagram’da hızlı büyümek için etkili yöntemler

0
instagram

İnstagram’da hızlı büyümek isteyen markasına yatırım yapmak isteyenler için  paylaşım yapma ile ilgili ipuçlarına yer vereceğim bu gün.

Gelişen teknolojiye uyum sağlayarak, bunu işimize yansıtmamız için yapılması gerekenler vardır. O halde dijital çağda  hayatta kalmayı öğrenmeliyiz. Hayatta kalmak için de yenilikleri öğrenmeliyiz. Öğrenmek yetmez, işimize de uygulamalıyız.

Bu öğrenme yolculuğunda özellikle kadınların daha meraklı ve daha iyi öğrenciler olduğu kesin. O kadar çok platform, o kadar çok mecra var ki; bazen nereden başlayacağımızı bilemiyoruz.  Satışlarını artırmak isteyen butikler, mağazalar, shoplar var. Büyümesini hızlandırmak ve marka bilinirliğini artırmak istiyorlar.

Sosyal medyada da nasıl var olacaksınız nasıl paylaşım yapacaksınız cevabı bu yazıda.

Ülkemizde sosyal medyada en çok kullanılan platformlar Youtube ve Instagram. Instagram kendinizi ve markanızı tanıtmak için en iyi platform. Yönetebileceğiniz, yetişebileceğiniz  kadar platformda yer almanız çok önemli. Sosyal medya platformları istikrar ve süreklilik sever. Düzenli paylaşım şart bunu asla unutmayın. Hikayelerde son derece aktif olmalısınız. Video içerikleri de hazırlamalı ve hareketli olmalısınız.

Instagramda sosyal medyayı yönetmeyi öğrenmek lazım. Kendi hesabınızı kendiniz yönetmelisiniz. Çünkü; eğer sosyal medyanızı başkası yönetiyorsa, daha soğuk, daha mesafeli bir hava oluyor. Evet kurumsal ve ciddi gözüküyor ama Instagramda insanların iletişim kurmak için var olduğunu unutmayın.

 

Instagram yeni çıkardığı özellikleri daha çok gösteriyor, açıkçası o da yeni çıkardığı özelliklerin reklamını yapıyor. Bu nedenle Instagramı iyi takip edin, yeniliklere hemen adapte olun. Son 1 senedir Instagramda var olan Reels özelliğini markanıza uyarlayın. Etkileşimlerde fark göreceksiniz.

Instagramda paylaştığınız her postları testten geçirin; kendinizi takipçilerinizin yerine koyun.

İçeriği müşteri adayım ya da  takipçim için faydalı mı?

 Takipçim bu gönderiyi paylaşır mı, kaydeder mi?

Bu özgün bir post mu, benden başkası da bu içeriği üretebilir mi? 

Eğer bu 3 sorudan 2 sine evet diyorsanız, gönderiyi paylaşabilirsiniz. Doğru yoldasınız.

Son olarak unutmayın, kişiler sosyal medyada takip edecekleri kişiden fayda görüyorlarsa takip ediyorlar. Fayda sağlamak şart. Onların seveceği içerikleri hazırlamalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz