Serti kendinden vernikli boya ile mutfak boyama

serti boya

Uzun zamandır mutfak dolaplarımın rengini değiştirmek istiyor ama bir türlü cesaret edemiyordum. Serti markasının kendinden vernikli boyaları ile denemeye karar verdim.

Serti Kendinden Vernikli Yenileme Boyaları 60’tan fazla renk seçeneği, üstün kapatıcılığı, kullanım kolaylığı, su bazlı ve çevre dostu yapısı ile tamamen özel olarak üretilmiş.

mutfak dekorasyonu

Bu mutfağımın boyamadan önceki fotoğrafı. Önce haydihobi sitesinden boyaları aldım. Set halinde içinde, fırçası rulosu her şeyi var. Vernik astar, cila gerektirmeyen boyalardan ben çok memmun kaldım.

serti vernikli boya

Önce mutfak dolaplarının kulplarını söktüm ve güzelce temizledim. son olarak sirkeli su ile silip kurumasını bekledim. Boyayı kullanmaya başlamadan önce; yaklaşık 2 dakika boyunca salladım (vernik ve boyanın karışımı için bu işlem çok önemlidir) Sonra kadife rulo ile ilk kat boyasını sürdüm. İlk katı gelişigüzel yönlerde sürebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli şey ince bir kat olması. Çünkü bu en alt kattaki boya astar görevi yapacak. Ben akşam boyadım ve sabaha kadar kurumasını bekledim ikinci katı atmak için. İki kat arasında kışın 6-7 saat geçmesi gerekiyor. Ben garantiye aldım ve 12 saat bekledim her kat arasında.

serti boya ilk kat

Bu yukarıdaki fotoğraf ilk kat boya sürülmüş ve üzerinden 12 saat geçmiş hali. İkinci katı daha özenli aynı yöne doğru uyguladım. Boya çok güzel kapatıyor bu özelliğini çok beğendim. Fırça ve rulo ile işiniz bittiğinde su içinde bekletebilir ya da yıkadıktan sonra nemli kalacak şekilde bir poşete koyabilirsiniz. Fırça ve ruloları kullanmadan önce mutlaka kuru ve temiz olduğundan emin olmalısınız. İkinci katı da atıp arada 12 saat bekledim ve 3. katı da attıktan sonra mutfağım aydınlanmaya başladı. Ben üst dolapları beyaza alt dolapları Avonos Yeşili ile boyadım.

FAYANS BOYAMA

Ara fayansları boyarken hiç zorlanmadım, ilk kat yine ince sürülmeli elbette. her kat arasında ben 12 saat bekledim kullanım klavuzunda 6-7 saat diyordu. İkinci katta ruloya aldığınız boyayı sürerken  aynı yöne doğru sürmelisiniz. Son kat ise en dikkatli olunması gereken kat. Boya güzel kapattığı için kahverengi fayanslarım zor kapanır diye düşünmüştüm ama öyle olmadı.Boya kendinden vernikli olduğu için dolap kapakları nasıl da güzel parlıyor bakın aşağıda fotoğrafta görebilirsiniz.

mutfak dolabı boyama

Fayans ve tezgahları da aynı şekilde boyadım. Önce sirkeli su ile güzelce temizleyip kurumasını bekledim.  Set olarak aldım yine, bu şekilde daha kolay oluyor, fırça rulo vs ile ekstra zaman harcamak istemedim.  Bu setin içindeki ürünler; Serti Kendinden Vernikli Yenileme Boyası (İstediğiniz Renk) 500 ml var ben siyah seçtim. Serti İzorest Glass Solvent Bazlı Yalıtım Malzemesi 260 ml Kadife Rulo ve ipek fırça var.

serti siyah boya
serti siyah boya

Kadife ruloyu yıkayıp suyunu sıkıp havlu peçete ile kuruttum. Boyamı kullanmaya başlamadan önce iyice salladım. İlk katı ince bir tabaka halinde sürdüm.  Boyayı eşit sürmeye ve ruloda boya biriktirmemeye özen göstermelisiniz. Ruloyu kullanamadığınız küçük alanlarda ipek fırçayı kullanabilirsiniz.12 saat bekledim ve 2. katı sürdüm. 24 saat bekledikten sonra ise İzorest Glass ile üzerinden geçtim. İkisini birbirine karıştırdım ve (cam bir kavanoz içinde yapın karıştırma işlemini mutlaka) kuru ve temiz bir rulo ile boyanın üzerinden ince bir tabaka geçtim. 1 saat sonra bir kat daha geçtim. Uygulanan kalınlığa bağlı olarak 2-3 günde tamamen sertleşir.  Boyalar hiç kokmamasına rağmen bu iki ürün kokuyor havalandırın mutlaka uygulama alanını.

Serti İzorest Glass

Mermer, granit, doğal taş, ahşap,  cam, mozaik, fayans, porselen, seramik, beton, şap, galvaniz sac, alüminyum vb. yüzeyler üzerine mükemmel yapışma özelliği olan, atmosferik şartlara mukavemeti yüksek şeffaf olarak üretilen, mükemmel su direncinin yanı sıra yüksek kimyasal ve fiziksel dirence sahip su yalıtımında ve ayrıca dekoratif amaçlı kullanılan çift bileşenli bir üründür bu.

Tüm boyalarda kuruma ve kemikleşme suresi 24 saat kullanıma başlama süresi 3-5 gündür ve bu süre zarfında yüzeyleri hiç veya çok dikkatli kullanmanız gerekmektedir.

serti boya

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz