UNO  Kavılca Buğdayı’na Sahip Çıkıyor 

kavilca_bugdayli_ekmek

Herkesin iyi beslenmeye erişebilmesi için 4 farklı bölgedeki 5 fabrikasında durmaksızın çalışan UNO, atalık tohum Kavılca buğdaylı yeni ekmeklerini tüketicileri ile buluşturuyor.

 

T.C Tarım ve Orman Bakanlığı’nın “Mirasımız Yerel Tohum” projesine kapsamında UNO, Anadolu’nun 13 bin yıllık yerli mirası Kavılca buğdaylı ürününü tüketicilerinin beğenisine sunuyor. Ardahan’da 160 çiftçinin iş birliğiyle ürettiği Kavılca buğdayı, Türkiye’nin ilk ve tek ekmek Ar-Ge Merkezi’ndeki çalışmalar sonucunda sofraların değişmez lezzeti olmaya hazırlanıyor.

uno otantik ekmek

Türkiye’nin lider ekmek markası UNO; daha iyi bir gelecek için, çevreye, topluma ve dünyaya daha şeffaf ve sorumlu bir yönetim ve üretim yaklaşımı uyguluyor. Bu amaca hizmet etmek için Mart 2021’de ilk adımı atılan “Mirasımız Yerel Tohum Projesi” ile UNO, Kavılca buğdayından ürettiği yeni ürünüyle iyi beslenmeyi ve sürdürülebilir tarımı destekliyor.

 

Her daim sağlıklı ve tam beslenmeyi desteklediklerini vurgulayan UNO CEO Vekili Evin Pehlivanlı, “30 yıldır, ürünlerimizin lezzetli ve taze olması kadar, iyi beslenmeyi desteklemesi yaklaşımından da hiçbir zaman ödün vermedik. En az iyi beslenmeyi önemsediğimiz kadar içinde yaşadığımız dünyayı da önemsiyoruz. Bu sene T.C. Tarım Orman Bakanlığı, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü öncülüğünde yürütülen “Mirasımız Yerel Tohum” projesine iştirak ettik. Ardahan’da 160 çiftçi ile dijital tarım platformunda gerçekleştirdiğimiz Kavılca buğdayı üretimine alım garantisi vererek destek olduk.” dedi.

 

İklim değişikliğine ve kuraklığa dayanıklı olan Kavılca buğdayının, günümüz buğdaylarına göre vitamin, mineral ve aktioksidan yönünden daha zengin, genetiğini ilk günkü gibi koruyan bir ata buğdayı olduğunu belirten Pehlivanlı şöyle devam etti:

 

“Devletimiz ve çiftçimizle el ele vererek iştirak ettiğimiz Mirasımız Yerel Tohum projesi kapsamında sofralara ulaştırdığımız yeni ürünümüz ile siz tüketicilerimize karşı sorumluluğumuz olan, sağlıklı beslenmenin herkes için erişilebilir kılması yaklaşımı ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz