Yıpranmış Saçlara Özel Öneriler

0
yıpranmış saçlar

Sonbahar havalarının kendini hissettirdiği bugünlerde hava değişimiyle birlikte saçlar kuru ve yıpratıcı havalara uyum sağlamakta zorlanabiliyor. Deniz, havuz ve güneş gibi yazın yıpratıcı etkilerini atlatamamış saçların sonbaharda daha da yıpranmasını önleyecek öneriler ise  bu işin  uzmanlarından geliyor.

Yazın sona ermesi ve sonbaharın kendini hissettirmesiyle birlikte yıpranan saçlar kadınların kabusu haline gelebiliyor. Kuru ve hasarlı saçlar yaşanan hava değişimi nedeniyle kendini onarmakta zorlanırken eski canlılığını da her geçen gün daha da yitirebiliyor. Ancak mevsim geçişinin saçlarda yaşattığı tüm bu olumsuzlukların önüne geçmek küçük ipuçlarıyla mümkün.

Kadınlar için saç bakım uzmanları tüm bu önerileri saçlarıyla mutsuz bir sonbahar geçirmek istemeyen kadınlar için sıralıyor.

sebze

Sağlıklı Saçlar için Sağlıklı Beslenin

Deniz, havuz ve güneş gibi etmenlerle birlikte yaz aylarında zayıflayan saçların öncelikle güçlendirilmesi gerektiğini belirten uzmanlar sağlıklı saçlar için sağlıklı beslenmenin önemli olduğunun altını çiziyor. Özellikle vitamin değeri yüksek besinlerin ve su tüketiminin dengeli şekilde olması durumunda saçlar cansız görüntüsünden kurtularak doğal ve güçlü bir görünüm kazanabiliyor.

Kendiniz Kadar Saçlarınızı da Besleyin

Vücut kadar saçların da önemle beslenmesi gerektiğini vurgulayan uzmanlar doğru ürünlerle doğru aralıklarla saç bakımının yıpranan saçlara doğal bir canlılık kattığını belirtiyor. Özellikle zengin içeriğiyle dikkat çeken hindistan cevizi yağı, keten yağı, badem yağı ve argan yağı gibi doğal yağlar ile saçlar doğal ve güçlü bir görünüm elde edebiliyor.

Hindistan cevizi yağı, hasarlı saçları onarırken aynı zamanda da saç tellerine esneklik kazandırmaktadır.

Keten yağı, kırık oluşumunun önüne geçerken saçların uzama evresinde önemli bir yardımcıdır.

Badem yağı, zengin içeriğiyle saçları diplerden besleyerek güçlendirir.

Argan yağı, vitamin açısından zengin içeriğiyle hasarlı saçları onarırken ayrıca saçlar için kaplama görevi de üstlenmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz