Lovida doğal zeytin ve zeytinyağı ile tanışın

lovida ürünleri
Biliyorsunuz zeytin ve zeytinyağı ülkemizin en sevdiği ve en sık tükettiği ürünlerden. Mikro klima özelliği ile en zengin yerlerden biri olan Ayvalık ise zeytin ve zeytinyağının ana vatanı sayılabilir.Bu coğrafyada yetişen zeytin ve zeytinyağının lezzeti bir başka. En kaliteli ve en doğal ürünler Ayvalık’ta üretiliyor.
Bu üretime katkı sağlayan lovida markası ise 90 yıllık bir tecrübeye sahip. Ayvalık Murateli ve Mutluköy’de bulunan zeytinliklerde dünyanın en lezzetli zeytinyağı olarak kabül gören Ayvalık zeytinyağını iyi tarım uygulamaları ile üretiyor Lovida.

Zeytinyağının faydaları

Zeytinyağının o kadar fazla faydası var ki; hangisinden başlamalı bilmiyorum. Ben aklıma ilk gelenleri paylaşmak istiyorum sizlerle.

Kan basıncını düşürür, kalbi korur, diyabetle şavaşır, yaşlanmayı geciktirir, zengin bir antioksidandır. Cilde çok iyi gelir ve cildi gençleştirir, stresle başa çıkamayanlar için birebirdir. Daha aklıma gelmeyen bir çok faydası var, tabi bir de kullanılan zeytinyağının  kaliteli olması önemli. Ambalajlandığı şişenin sağlıklı cam şişe olması da öyle. Lovida, zeytinyağlarını sadece sipariş geldiğinde şişeliyor. Tamamını paketleyip bekletmiyor.

lovida_erken_hasat_zeytinyağı
erken hasat zeytinyağı, lovida zeytinyağı

Erken hasat ve soğuk sıkım zeytinyağının tadı da kokusu da başka olur. Lovida zeytinyağının rayihası ise muhteşem. Zeytinin kokusunu, ağacının yaprağını, dalının çiçeğini hissedebiliyorsunuz gözlerinizi kapattığınızda. Zeytin ve zeytinyağı konusunda kaliteli, lezzetli ve bir o kadar da sağlıklı lovida ürünleri.

yeşil zeytin

Özellikle denemek istedim yeşil zeytinleri, çünkü; izmir de büyüyen ve zeytinin, zeytinyağının lezzetini çocukluktan alan biri olarak yeşil zeytinde lezzeti tutturmak kolay değildir. Umduğum gibi başarılı olarak hazırlanmıştı. Yeşil zeytin severlere tavsiye edebilirim içim rahat olarak.

lovida siyah zeytin

Siyah zeytinin Türk kahvaltı sofralarındaki yeri her zaman ayrıdır. Siyah zeytinseverler için de harika lezzetler yer alıyor www.lovidaolive.com online satış sitesinde. Üstelik doğal sabunlar da bulabilirsiniz. Hatta kantaron yağı bile satın alabilirsiniz. Zeytinyağı sabunu bir çok cilt rahatsızlıklarına iyi geliyor biliyorsunuz. Bu anlamda faydalı olabilir ihtiyacı olanlar için.

kantaron yağı

Nar ekşisi, soğuk sıkım zeytinyağı, erken hasat zeytinyağı, zeytin çeşitleri, zeytinyağı sabunları velhasıl aradığınız sağlıklı ürünleri bulabileceğiniz bir adres lovidaolive.

Ben denedim ve çok beğendim, şimdi sıra sizde….

Sağlıkla ve hep mutlu kalalım, başka bir yazıda daha görüşmek dileğiyle!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz