Hasta Yatağı İle Hastalarınız Daha Rahat

Hasta Yatağı İle Hastalarınız Daha Rahat

Hastanelerde herkesin karşısına çıkan hasta yatakları genel olarak bakıldığında ayarlanabilme özelliğine sahip çok fonksiyonlu ürünlerdir. Hasta bakan kişilerin işini kolaylaştıran bu ürünler evlerde de kullanılabilir. Elektrikli kumandalı bir hasta yatağı bir hastanın yatarak geçirdiği dönemdeki tedavi süresini kısaltarak hastalığın daha çabuk iyileşmesine ortam hazırlar ve hastanın rahatını artırır. Gerek hastanelerde, gerek evlerde, gerekse hasta ve yaşlı bakımı yapılan kurumlarda bu yatakların kullanılması büyük bir konforu da beraberinde getirir.

Hasta Yatağı Nedir?

Hasta yatağı kısaca yatmak zorunda olan hastaların tedavi sürecinde yardımcı olmak için tasarlanan özel mekanizmalı yataklar olarak tanımlanabilir. Bedensel olarak sağlıklı hareket edemeyen, kendi kendine yatakta pozisyon alamayan hastalar için bu yataklar süreci atlatmalarının en önemli yardımcılarıdır. Yatalak hasta olmak kişinin psikolojisini de olumsuz etkileyen bir durumdur. Bu süreçte hem fiziksel hem de duygusal olarak yıpranan hastalar doğru bir bakıma ihtiyaç duyarlar. Elektrikli hasta karyolası bu bakımı destekler ve hastanın bakımını yapan kişiye yardımcı olur.

Hasta Yataklarının Kullanımının Önemi

Hasta yatakları vücudun farklı pozisyonlar almasını kolaylaştırır. Yemek yerken üst bedenin kaldırılması, bacakların duruşunun değiştirilmesi gibi işe yararlar. Bunları yaparken hastanın değil sadece yatağın şeklinin değiştirilmesi yeterli olur. Yatak üzerinde bulunan motor sistemi ile hareket eden mekanizmalar yatağın da şeklini hastanın istediği hale getirir. Yatalak hastaların belirli zaman aralıkları ile pozisyonlarının değiştirilmesi şarttır. Ancak çoğu zaman bu değişiklik fiziksel efor harcayarak mümkün olmaz. Bu durumda yatağın özelliklerinden yardım almak gerekir. Ayrıca yatakların her iki yanında da korkuluk sistemi bulunur. Bu korkuluk sistemleri hastanın düşmesini engeller. Hasta yatakları hem koruyucu hem de iyileştirici etki gösterirler.

Hasta Yatağı Çeşitleri Nelerdir?

Hastalar için özel olarak tasarlanan yataklar kullanım şekillerine göre farklılık gösterirler. Yatakların fonksiyonları birbirlerinden farklı olabilir. Yataklar arasında mekanik ve manuel sisteme sahip yataklar vardır. Mekanik sisteme sahip olanlar diğerlerine göre daha kullanışlıdır. Bu yataklar üzerinde bulunan panel ile yatağın istenilen forma girmesi sağlanır. Bazı yataklarda ise kontrolü kolaylaştırma amaçlı uzaktan kumanda bulunur. Kumanda hastaya bakan kişinin yerinden kalkmadan yatağı kontrol edebilmesine olanak sağlar. Hasta kendisi kumandayı kullanabilecek durumda ise yatağı kendisi de kontrol edebilir.

Hasta Yatağı Nasıl Edinilir?

Hasta yatağı edinmenin iki farklı yöntemi vardır. Bunlar doğrudan satın almak ve kiralamaktır. Hastaneler ve sağlık ile ilgili kurumlar için hasta yatağı satın almak en doğru çözümdür. Ancak evde kısa süreli kullanımlarda hasta yatağı kiralama çok daha ekonomik bir çözüm olacaktır. Kiralama sisteminde hastaya uygun bir yatak seçilir ve yatak evinizde kurularak hastanın kullanacağı hale getirilir. Kiralama süresi hastanın ihtiyacına ve iyileşmesine göre değişir.

Hasta Karyolası İçin Yatak Seçimi

Hasta karyolası seçimi yapıldıktan sonra sıra yatak seçimine gelir. Karyola üzerinde kullanılacak yataklar da hastaların konfor düzeyini artırmak için özel olarak hazırlanmışlardır. Havalı hasta yatağı çeşitleri hastaların kan dolaşımını düzenleyip yatak yaralarını en aza indirmeyi hedefler. Aynı zamanda bu yataklar hastalara yattıkları süre içerisinde masaj yapılmış hissi de verir. Yatan hastaların en büyük sorunlarından birisi olan yatak yaraları bu havalı yatak kullanılarak aşılabilir. Yatak yaraları hasta için ciddi bir sorundur. Aynı şekilde hastanın bakımını yapan kişi için de yatak yaralarının oluşmaması bakımı kolaylaştıran bir durumdur. Baklava ve boru tipi olan bu yataklar istenilen yere rahatlıkla taşınabilirler. Yataklar havası alındıktan sonra çok az yer kaplar ve taşınma aşamasında sorun çıkartmazlar.

Hasta Yatağı Fiyatları Nasıldır?

Hasta karyolası ve yatak fiyatları seçilen ürünlerin özelliğine göre değişiklik gösterir. Hasta yatağı fiyatı için net bir bilgi vermek doğru değildir. Yatağın üzerinde bulunan motor sayısı, hareket kabiliyeti, karyolaya istenen yatağın özellikleri her biri fiyatı belirleyen birer etkendir. Hasta yatağı satışı ve kiralaması konusunda hizmet veren firmamız sizlere bu konuda dilediğiniz gibi yardımcı olacak, talebiniz doğrultusunda en kısa süre içerisinde yatağın kurulumunu yapacaktır. Hasta yatakları ile hastanızın yattığı süreci daha rahat atlatmasını sağlayabilirsiniz. Felç gibi sorunlardan dolayı sürekli yatmak zorunda olanlar için de bu yataklar onlara en fazla konforu getirecek çözümdür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here