Bel ve göbek çevresindeki yağları eritmenin yolları

Bel ve göbek çevresindeki yağları eritmenin yolları

Kadınların en büyük problemlerinden biri de bel ve göbek çevresinde yer alan yağlardır. Bu yağları yok etmek çok zordur; zira  erimesi en zor olan yağlar bu bölgelerde yer almaktadır. Uzun süreli spor yapmanın yanı sıra dikkat edilmesi gereken bazı kurallara uyarak  bu bölgelerdeki yağlardan kurtulabilirsiniz. Buyurun size bel ve göbek çevresindeki yağların birikimini azaltmaya yardımcı olacak ipuçları.

Her zaman aktif olmanın yolunu bulun

Her ne kadar gevşek ve yağlı bir karından kurtulmak çok zor olmasa da  spor ve egzersiz vücudumuz için çok yararlı ve yağlardan kurtulmak için de çok büyük önem taşıyor. Her gün fiziksel bir aktivite ya da 30 dakikalık düzenli yürüyüşler yaparak vücudunuzu sıkılaştırıp forma sokabilirsiniz. Aktif bir yaşam sürdürmek ve fiziksel olarak formda olmak, günlük yaşamda maruz kalınan stresi de azaltmaya yardımcı olmaktadır. Üstelik kilo vermeniz için egzersiz şart.

 

Nefes egzersizleri yapmayı ihmal etmeyin

Önce rahatça nefes egzersizi yapabileceğiniz bir yer bulun. Park, bahçe, koru ya da deniz kenarı bile olabilir. Önce burnunuzdan nefes alın ve bu nefesi alırken çekebileceğiniz kadar oksijeni içinize çekin. Karın bölgeniz şişecektir.  Daha sonra ağzınızdan vermek suretiyle içinizdeki tüm havayı dışarı verin. 5 dakika boyunca bu nefes egzersizini yaptığınızda çok rahatladığınızı fark edeceksiniz.5-10 defa bilinçli nefes aldığında zihniniz rahatlar kendinizi tazelenmiş hissedersiniz. Bu nefes tekniğini ara ara uygulamanız sizin için faydalı olacaktır..Karın içeride omuzlar arkada ve dik yürüyün

Ofistesiniz, çay ya da kahve molası vereceksiniz. Lütfen ama lütfen omuzları öne düşürüp başınızı öne eğip mutsuz umutsuz yapmayın bunu. Ayağa kalkın, kahvenizi alın, omuzlarınızı ve başınızı dik tutarak karnınızı içeri çekip yapın bunu. Kahveniz bittikten sonra usulca fincanı yerine bırakın ve bir sandalyeye oturun. Omuzlar dik karın içeride nefes alıp verin. karnınızı içeri çekmeniz mide kaslarını güçlendirecektir. Bu esneme molaları kahve ya da çayınızı her elinize aldığınızda yapılabilirse hem dik yürümenize katkısı olur hem de mide kaslarınız güçlenir.

Başka bir yazıda daha görüşmek dileğiyle.

Sevgiyle ve sağlıkla kalalım!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here