Vantilatör Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

vantilatör

Yaz mevsiminin bunaltıcı sıcaklığı ile en sağlıklı ve en ucuz şekilde mücadele etmenin pratik yolunu mu merak ediyorsunuz? Bir klimaya ödenen parayı çok buluyor ya da manyetik etkisinden mi korkuyorsunuz? Öyleyse doğru seçilmiş kaliteli bir vantilatör ile hem daha az para ödeyecek hem de sağlığınız için en iyi seçimi yapmış olacaksınız. Tabii ki, sadece ucuz olması değil; fonksiyonelliği, pratik kullanım özelliği, taşınabilirliği ve elektrik tüketim enerjisi de göz önünde bulundurulmalı. Eğer bir serinleticiye ihtiyacınız var ise işte bizden size öneriler… 

Pratik Kullanım İmkanı Sunan Seçeneklere Yönelmelisiniz… 

Vantilatörler; duvara monte, tavana monte, masa üstü veya portatif olarak tercih edilebilir. Bu seçimler, sadece sizin için daha pratik kullanım imkanı sunar. Geniş alanlarda portatif büyük vantilatör, işinizi görecektir. Portatif vantilatör çeşitlerinde de ayaklı vantilatörler, sizin için daha iyi bir seçim olabilir. Çünkü, dilediğiniz şekilde sabitlemek ve taşımak bu sayede daha kolay olacaktır. Özellikle ofislerde duvara monte seçeneğini tercih edebilirsiniz. Ev için ise tavan vantilatörü tercih edebilirsiniz. Tabii ki, sürekli yer değiştiriyor ya da sadece bulunduğunuz ortamlarda kullanılmasını tercih ediyorsanız; bu durumda portatif taşınabilir çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Yani, bu tamamı ile beklentilerinize bağlı olarak değişir. 

ev vantilatörü

Fonksiyonellik Sizin İçin Daha Mı Önemli? 

Eğer, pratik kullanımın yanında fonksiyonel olması sizin için daha önemli ise; bu durumda, kullanışlı ve etkili bir vantilatör tercih edebilirsiniz. Özellikle, hız ayarının birkaç kademeden oluştuğu ve geçişlerde süre ve etki kaybı oluşturmayan modelleri tercih edebilirsiniz. Hava akışının güçlü olduğu ve nemli ortamlarda dahi sürtünmeden etkilenmeyen çeşitleri, sizin için ideal seçim olacaktır. Aynı zamanda, zaman ayarının beklentilerinizi karşılaması da önemli. Kısa sürede, kitlenen ve deşarj süresi uzun olan vantilatör seçiminden uzak durmalısınız. 6 saat ve üzeri zaman ayarı, ideal olabilir. Eğer, daha fonksiyonel ve daha profesyonel bir seçim yapacaksanız; özellikle kumanda kontrollü, hız ayarlı, zaman ayarlı, dış mekan buharlı ve geniş çaplı vantilatör modellerini değerlendirmenizi öneririz. Tabii ki, tükettiği enerjiyi göz önünde bulundurmanız gerekir. 

Enerji Tasarrufu Sizin İçin Önemli İse! 

Klimalarda olduğu gibi vantilatörlerde de enerji tasarrufu öncelikli olmalıdır. 150-160 Watt enerji ile çalışan serinleticiler, enerji tasarrufu anlamında ideal bir seçim olabilir. Buharlı modeller, daha fazla enerji tüketeceğinden klasik modeller, daha az enerji tüketir. Bu nedenle de, plastik ızgaralı ve ayaklı vantilatör modelleri, ekonomik açıdan gayet ideal bir seçim olarak karşımıza çıkar. 220 Volt/60 Hz/ 150 Watt, hem enerji hem elektrik tüketimi hem de ses gürültüsü anlamında referans alabileceğiniz değerler olmalı. 

Vantilatör Fiyatları Ne Kadar? 

Kullanım alanı, tükettiği enerji, sahip olduğu fonksiyonlar, kullanılan malzemeler, ebatlar ve daha birçok kriter, vantilatör fiyatlarını etkiler. Aynı zamanda ürünün markası ve kalitesi de fiyat üzerinde oldukça etkilidir. Hem kullanışlı hem de fonksiyonel bir vantilatör modeli aynı zamanda uzun ömürlü ve etkili bir kullanım fırsatı yakalamanızı sağlar. Tabii ki, satın almaya karar verdiğiniz ürünün garanti kapsam ve şartlarını da  göz önünde bulundurmanız gerekir. Koçtaş, en kaliteli ürünleri en uygun fiyat ve ideal garanti koşulları ile sizlere sunar. Sadece birkaç tıkla koctas.com.tr üzerinden vantilatör çeşitlerini inceleyebilir; beklentilerinizi karşılayan vantilatörü kolayca bulabilir ve anında siparişini verebilirsiniz. Çok kısa bir sürede, güvenle teslim alabileceğiniz ürünleri, zahmetsizce kurabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Yaz sıcaklıkları bunaltmadan, siz de hemen Koçtaş farkı ile evinizi şenlendirin! 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here