Bodrum’da Hangi Koyda Kalmalı?

Bize kim olduğunuzu söyleyin, size Bodrum’da hangi koyda kalmanız gerektiğini söyleyelim. Tatilinizde yatıp doyasıya dinlenmek mi istersiniz, yoksa sabaha dek süren eğlencelerde stres atmak mı? Amacınız denizin ve kumun tadını çıkarmak mı, yoksa gezip dolaşıp Bodrum’u fethetmek mi? En iyisi biz size küçük bir Bodrum koyu tanıtımı yapalım, siz de kendinize uygun olanı seçin.

Kimler Bodrum Merkez’de Kalmalı?

Geceleri barlar sokağını keşfetmek ve gündüzleri de o koydan o koya gezip dolaşmak istiyorsanız, buna enerjiniz varsa kesinlikle Bodrum merkezde kalmalısınız. Çünkü merkezden tüm koylara ulaşım çok daha kolay oluyor. Bu sayede tekne turuna da çıkabilir, Bodrum koylarına dolmuşla bile ulaşabilirsiniz. Her gece konakladığınız yere ulaşma sıkıntınız da olmaz. Ancak Bodrum otelleri için durum farklı! Çok popüler otellerde konaklamak isterseniz rotanız farklı olabilir.

Gece Hayatının Nabzı Gümbet’te Atıyor!

İngilizlerin gözdesi olan Gümbet’te fiyatların Sterlin ayarında olmasına canınız sıkılmayacaksa harika bir gece hayatının olduğunu bilmeniz lazım. “benim için tatil müzik ve eğlencedir” diyorsanız size en iyi gelecek yer Gümbet. Bodrum merkeze sadece 5 dk mesafede! Ancak damsız girilmeyen barlar ve sabaha kadar otelinizin odasından duyabileceğiniz müzik sesine de hazır olun.

Bitez Her Bütçeye Uygun!

Bodrum’da kalmak istiyor ancak bütçe sıkıntısı yaşıyorsanız imdadınıza yetişecek yer Bitez! Çünkü her kesime ve her bütçeye uygun. Denizi sığ ve ılık olduğundan denize girmek için bir sebep aramayacaksınız. Bitez Bodrum’un gürültüsünü istemeyen ancak daha sakin bir gece hayatı isteyenler için ideal! Elbette bol miktarda çocuklu aile olacağı için çocuk seslerine ve çığlıklarına da hazır olmalısınız.

Sıcağa Gelemeyenler İçin Akyarlar!

Yaz tatilinde sıcak nedeniyle 7/24  söylenen bir tatil arkadaşınız olacaksa ya da o kişi bizzat sizseniz diğer şıkları hemen eleyin, Akyarlar size göre… Çünkü bu koy her daim esintili ve denizi de “buz gibi” dersek abartmış olmayız. Bu arada sörf öğrenmek isteyenler için de cazip olduğunu belirtelim. Fakat burada “eller havaya” tarzı eğlence mekanları da bulamazsınız.

Bonus Bilgi:

“Deniz bana yeter” diyorsanız Karaincir’i seçin. İnce taneli kumlardan oluşan mükemmel kumsalı sizi büyüleyecek! Tatil Sepeti web sitesinde otel ve pansiyon fiyatlarına mutlaka bakın. Şaşırtacak fiyatlarla Bodrum’da konaklama fırsatını kaçırmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here