Diyet programlarına uygun peynirler

jimnastik, spor

Yaz geliyor, herkes diyet zayıflama ve sıkılaşma derdine düştü bile çoktan.Spor salonları, ve park ve bahçelerde her gün koşan spor yapan insanları görüyoruz. Sadece spor yapmanın yeterli olmadığını biliyoruz ve diyet ile desteklemek gerekiyor.  Bu durumu bilen markalar light ürünlerini piyasalara sunmaya başladı bile. Bunlardan biri de Teksüt.

Teksüt, bahar ve yaz döneminde forma girmek ya da formunu korumak isteyenler için yağsız veya yağı azaltılmış ürünlerini sunuyor. Light Süt, Yarım Yağlı Süt ve Light Beyaz Peynir’iyle Teksüt, hem beslenme ihtiyacına hem de diyet programlarına uygun seçenekler sağlıyor.

Diyet uygulayanlar, içerdiği yağ nedeniyle süt ve süt ürünlerine temkinli yaklaşabiliyor. Oysa forma girerken de vücudun doğru beslenme ihtiyacına dikkat edilmesi gerekiyor. Türkiye’nin önde gelen süt ve süt ürünleri kuruluşlarından Teksüt, light ve yarım yağlı ürünleriyle forma girmenin sağlıklı ve dengeli biçimine destek veriyor. Teksüt Light ürünler ve özellikleri şöyle:

Teksüt UHT Yarım Yağlı Süt: Kalsiyum, fosfor ve D Vitamini içeriği ve %1,5’lik azaltılmış yağ oranıyla yağdan tamamıyla vazgeçmeyen ama azaltmak isteyenler için ideal. Kalori düzeyi ve uygun protein oranı, sütte dengeyi gözetenlerin arayışını karşılıyor.

Teksüt UHT Light Süt: %0.1’lik yağ oranına sahip. Kalori düzeyi sınırlı, vücudun günlük alması gereken vitamin ve mineral oranları konusunda dengeli; kalsiyum, fosfor ve D vitamini içeriğine sahip Teksüt Light Süt, bu özellikleriyle hem besleyici hem hafif.

Teksüt Light Beyaz Peynir: Formunu ve sağlığını korumak isteyenler, peynirde lezzetten vazgeçmek zorunda değil. Özgün kıvamı, azaltılmış tuzu ve düşürülmüş yağ oranıyla öne çıkan Teksüt Light Beyaz Peynir, trans yağı içermediğinden kolesterol oranının dengelenmesine de katkı sunuyor.

Bahar gelince light ürünlere ilgi yükseliyor

Teksüt Satış ve Pazarlama Koordinatörü Murat Keleş, baharla birlikte az yağlı ürünlere yönelik ilginin arttığına dikkat çekti. Keleş “Süt ve süt ürünleri her zaman sofrada yerini almalı. Ancak yağ ile arasına mesafe koymak isteyenler, yarım yağlı ve light seçeneklerle süt ürünleri tüketimini rahatlıkla sürdürebilirler” diye konuştu. Teksüt’ün light ürünleri, organize perakende noktalarında ulaşılabilir durumda.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here