Soğuk havalarda dudaklarınıza iyi bakın

1

Cildimiz soğuk havayla yıpranıyor, kuruyor, çatlıyor. Bu yüzden özellikle kış mevsiminde doğru ve etkili bakım yapmak, cildi temizlemek ve nemlendirmek çok önemli. İyi bir dudak koruyucu ve nemlendirici ile dudaklarınıza bakım yapmayı da ihmal etmeyin.

Ben son dönemlerde Bepanthol dudak bakım kremi kullanıyorum ve oldukça beğeniyorum bu ürünü. Ambalajı dudaklara bu kremi sürerken oldukça kolaylık sağlıyor. Minik bir tüp ve ucunda küçük bir deliği var. İster elinizle isterseniz de direk dudaklarınıza uygulayabilirsiniz.Gün boyu ihtiyacınız olduğunda kullanabilirsiniz bu kremi.

Elbette bakım ürünü kullanmalıyız ama yapmanız gereken başka şeylerde var tabii cildinizi korumak için.Bol su içmenin, cildi içeriden nemlendirdiği bir gerçek. Sağlık açısından bir engel yoksa günde 2 litre su içilmesinde fayda var. Ancak çay ve kahve yerine su içilmeli. Çünkü çay, kahve gibi içecekler idrar yaptırıcı etkiye sahiptir, olan suyun da kaybına neden olurlar.Sebze, meyve gibi vitaminden zengin yiyecekler tüketilmelidir. Yeterli bulamıyorsak, dışarıdan vitamin takviyesi olabilir. Bu amaçla Biotin, C ve E vitaminleri ve çinkonun önemi büyüktür.

Bir de 10 günde bir dudaklarınıza peeling yapın. Dudak peelinginiz yoksa, kahve telvesi, toz şeker ile de yapabilirsiniz evde bu bakımı .

Başka bir yazıda daha görüşünceye dek sevgiyle kalalım!

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz