Gribin şifası doğada saklı

0
karanfilli portakal

Mevsim geçişleri pek çok kişi için hastalıkların habercisi değil mi?. Havaların değişkenlik göstermesiyle etrafta sıkça rastladığımız hastalıkların başında da grip geliyor. Gripten korunmak ve grip sırasında yapılması gerekenler ile ilgili bilgiler paylaşacağım bu gün sizlerle.Alerjik ve kronik bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza danışmadan uygulamayın lütfen olur mu?

Gripten korunmak için ellerinizi sık sık yıkayın temizlik çok önemli çünkü. Bir de  ev yapımı turşu, ev yapımı yoğurt ev yapımı doğal sirke ve şalgam suyu tüketin…

Gripten korunmak için alınacak ilk tedbir, kişilerin bağışıklık sistemlerini güçlendirmesi ve kişisel hijyen kurallarına uymasıdır. Düzenli el yıkama alışkanlığını kazanmak ve kapalı ortamların düzenli olarak havalandırılmasını sağlamak bile, grip salgınlarından korunmakta oldukça önemlidir.

Ellerinizi sadece her gün düzenli ve sık sık zeytinyağlı sabunla yıkamak bile gripten yüzde 70 oranında sizi koruyabilir. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek, gripten korunmak için evde yaptığınız turşu, yoğurt, sirke ve şalgam suyunu sofranızda bol bol bulundurun. Kelle paça içmeyi de ihmal etmeyin.

şifalı bit5ki çayı

Grip aşısının gribe karşı koruyuculuğu yok

Grip virüsü sürekli olarak mutasyona uğrar. Yani, önümüzdeki yıllarda grip hastalığına yol açacak virüsün hangisi olduğunu bugünden bilmemiz mümkün değildir. Bu nedenle sadece geçmiş dönemde hastalık yaptığı tespit edilmiş olan virüslerden korur. Oysa, gelecek yani bu dönemde hastalık yapacak olan yeni grip virüslerinden korumaz. Bu nedenle grip aşısının yaptırdığınız günden sonra oluşacak yeni grip virüsü tiplerine karşı koruyuculuğu sıfırdır ayrıca ciddi yan etkileri de vardır.

Gripseniz bol bol kelle paça çorbası için

Grip olduktan sonra kısa sürede iyileşmek için yapılması gerekenleri de şöyle.

Mutlaka istirahat edin.

Bol miktarda sıvı tüketin.

Bulunduğunuz mekanı sık sık havalandırın.

Bol bol kelle paça, işkembe ve tarhana çorbası için.

Bunlar, bağışıklığınızı destekleyen fermente gıda içeren çorbalardır. Kapari turşusunu bolca tüketin. Kapari antiviraldir, virüsleri öldürür.

Zencefil, adaçayı ve karanfil gribe doğal şifa oluyor

Her hastalığın her derdin doğada bir dermanı vardır. Çok sık grip oluyorsanız çözümü doğadan bulabilirsiniz. Zencefil, ada çayı ve karanfil ile vücudunuza kimyasal almadan doğal kürlerle de iyileşebilirsiniz.

Sağlıklı günler dilerim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz