VitrA Seramik Koleksiyonları

0
banyo, hijyen

 

Banyolar, kişisel bakım ve hijyen ihtiyaçları için tasarlanan yaşam alanları olarak bir evin en önemli parçalarından biri olarak öne çıkıyor. Bireylerin çoğu, banyo dekorasyonunda dinlendirici ve huzur veren bir atmosfer yakalamaya çalışıyor. İnsanlık tarihinin köklü geçmişi ve doğadan ilham alınarak tasarlanan VitrA granit seramik koleksiyonları, banyo dekorasyonunda modern ve zamansız bir etki bırakmanıza yardımcı oluyor.

 

Sıcak Renklerden Gelen Huzur

 

VitrA koleksiyonlarında, beton gibi modern yüzey dokularının sıcak renkler kullanılarak ya da doğada bulunan dokulardan ilham alınarak karo seramik modelleri göze çarpıyor. Seramiğin kullanışlılığı, dayanıklılığı ve konforunu sunan ürünler, banyo dekorasyonunu sıcak ve dingin bir atmosfere kavuşturuyor. Betonun sakinliğini sıcak renklerle yeniden yorumlayan Newcon granit seramik koleksiyonu, dinlendirici etkisi ile banyolara çok yakışıyor. Antrasit, beyaz, koyu gri, krem, silver ve taupe renk alternatifleri bulunan koleksiyon, mat yüzeyin yanı sıra R10A, R10B, R11B ve R9 Lappato yüzey alternatifleri ile sunuluyor. Farklı ebat seçenekleri sayesinde, banyo dekorasyonunda hayal ettiğiniz uygulamaları yapmanıza izin veriyor. Fon olarak kullanılabilen ürün çeşitleri, mozaik görümünde üretilen yorumları sayesinde hareketlendiriliyor, süpürgelik ve basamak gibi seçenekleri sayesinde ihtiyaçlarınıza tam olarak cevap veriyor.

 

Zıtlıkların Modern Yorumu

 

Hibrit beton görünümü, banyo fayans ve seramiklerinde göze çarpan uygulamaların başında geliyor. Betonun soğukluğunu doğal yüzeylerin sıcaklığı ile kıran tasarımlar, banyoların eskimeyen modern bir görünüme kavuşmasına yardım ediyor. VitrA Clay-Clement granit seramik koleksiyonu, kilin zengin renk tonlarını kullanarak betonun soğukluğunu kırmayı başarıyor. Açık gri, fildişi, gri, taupe ve toprak gibi doğal kil renk tonlarına yer verilen koleksiyon, rölyefli yüzey seçenekleri ile hayal ettiğiniz banyo dekorasyonuna bir adım daha yaklaşmanıza yardım ediyor. Farklı ebatlarda hazırlanan fon olarak kullanılabilecek porselen karo çeşitleri, 5×5 cm mozaik alternatifleri kullanılarak canlı bir görünüme kavuşuyor. Sakin geçişlere sahip olan granit seramik çeşitleri, banyonun arındırıcı ve dinlendirici etkisini ön plana çıkarmayı başarıyor.

 

İtalyan Duvar Ustalarının Mirası

 

İnsanlığın köklü geçmişi, VitrA koleksiyonlarına ilham veren en önemli unsurlar arasında yer alıyor. Hiçbir zaman popülerliğini yitirmeyen yüzey dokuları, VitrA’nın özgün yorumu sayesinde modern bir kimliğe bürünüyor. 16. yüzyılda yaşamış Venedikli duvar ustalarının mirası olan Terrazzo, VitrA Matrix Flake koleksiyonu ile yeniden hayat buluyor. Venedikli yapı ustalarının inşaatlardan dökülen mermer ve granit parçalarını değerlendirme arzuları Terrazzo adı verilen zemin döşemesinin doğmasına neden oluyor. Çimento harcı içerisine katılan mermer ve granit parçaları, düzensiz dağılımları sayesinde dekoratif bir görünüme kavuşuyor.

 

Taneli porselen yapısına sahip olan VitrA Matrix Flake granit seramik koleksiyonu, özel ve canlı renklerin zamansız uyumunu buluşturuyor. Siyah, beyaz ve gri renk alternatifleri bulunan koleksiyon, 30×30, 30×60 ve 60×60 ebatlarında yer ve duvar karolarından oluşuyor. İtalya’nın zamansız zemin kaplamasını banyolara taşıyan VitrA Matrix Flake, Venedik’in huzurlu atmosferini deneyimleme fırsatı sunuyor. Özel renk geçişleri ve taneli yapısı sayesinde modern ve sıcak bir etki bırakıyor. Mix&match alternatifi de bulunan granit seramik koleksiyonu, farklı dekorasyon uygulamaları için ilham kaynağı olmayı başarıyor.

VitrA’nın zengin koleksiyonu içinden banyonuza en çok yakışacak granit karo ve seramik çeşitleri içinden seçim yapmak için size en yakın VitrA mağazasına uğrayabilir, hayal ettiğiniz banyo dekorasyonuna kavuşabilirsiniz. Doğadan, dünya kültürlerinden ve modası asla geçmeyen yüzey dokuların ilham alan koleksiyonlar sayesinde seramiğin konforunu, kullanışlılığını ve dayanıklılığını yaşam alanlarına taşıyabilir, geniş renk ve ebat alternatifleri içinden seçim yaparak banyo dekorasyonunu hayallerinizdeki gibi çeşitlendirebilirsiniz. Rölyef ve mozaik alternatifleri ile hayallerinizdeki banyoya kavuşabilirsiniz.

 

VitrA’nın ürünlerini incelemek için: https://www.vitra.com.tr/karo-seramik-urunleri/

Önceki İçerikRosegal Halloween İndirimi
Sonraki İçerikÜlker Ece Çikolata
İlknur Balcı
İstanbul'da yaşayan , keşfetmeyi seven ve çalışan bir ikiz annesiyim. Organik ve doğal ürünlere bayılırım,kendi turşumu kurar, kendi reçelimi kendim yaparım. Her güzel şeyin sevgiyle büyüdüğüne, yaşamın sevgiyle güzelleştiğine inanırım. Çocuk da yaparım kariyerde, üstüne bir de yazarım dedim ve ilknurundunyasi.com çıktı ortaya . Kadına, yaşama bebek ve çocuğa dair kısacası hayata dair ne varsa hepsi burada. Sevgiyle kalalım!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz