Elyaf yastık nasıl yıkanır?

yastıklar

Özellikle yaz aylarında yastıklar çok çabuk kirleniyor ve sararıyor. Terleme sonucu veya zaman içinde  kirlenen yastıkları , sararan yastıkları nasıl temizleyebiliriz? Yeni aldığınız kar beyaz yastığınızı sapsarı görmek sizi de üzmüyor mu? Haydi o zaman elyaf yastık nasıl temizlenir bakalım.

Elyaf yastıklar, diğer yastıklar gibi doğal içerikli değildir. Fakat, maliyeti daha düşük olduğu için sıklıkla tercih edilirler. Elyaf yastıkların yıkanması çoğunlukla bir sorun oluşturmaz. Fakat, bu konuda elyafın kalitesi de büyük önem taşıyor elbette.

omo baby

 

İyi kaliteli elyaf yastıklar normal yıkama ayarında yıkanabilir,, düşük kalitede olan elyafların yıkanması ise bazen çok kötü sonuçlar doğurabilir. Yastığınızın bakım etiketini kontrol edip ona göre üzerindeki talimata uyarak makinenizde 40 derecede yıkayabilirsiniz.  Deterjan gözüne 1 kapak omo baby ilave edip sonrasında yıkama işlemine başlayabilirsiniz.

Ben yastık ve yorganlarımı, Omo Baby ile yıkıyorum, hem lekeler çıkıyor hem de hassas ciltler için uygun bir deterjan olduğu için içim rahat ediyor.

Yastığınızı yıkadıktan sonra makineden çıkarın ve kurutucuya koymayın, balkonda veya bahçede açık bir alanda doğal olarak kurumasını sağlayın.  Kuruduktan sonra elinizle yastığınızı güzelce kabartabilirsiniz.

Sonra her hangi, bir alerjik sağlık sorununuz yoksa yumoş kumaş parfümünü sıkıp mis gibi bir uykuya dalabilirsiniz.

yumoş kumaş parfümü

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz