Göz çevresini kırışıklıklara karşı nasıl koruyabiliriz?

Yıllar geçiyor ve zaman geçtikçe olması gereken oluyor. Yaşlılık belirtileri başlıyor, bunu söylemek benim için çok zor ama gerçek bu maalesef. Cildimizi, dış etkenlere karşı korumalı ve yaşlanma etkilerini en aza indirmeliyiz. Örneğin göz çevremiz yüzümüzdeki,  en hassas hatta en ince bölgedir. Göz çevremiz, mimiklerimizin, etkisiyle sürekli hareket ettiği için  en erken yaşlanan yerdir.

Peki göz çevresindeki yaşlanma belirtilerini yavaşlatmak için neler yapabiliriz?
 
Öncelikle, göz çevremiz için mutlaka  bir ürün kullanmak şart. Çünkü kırışıklıkların, koyu halkaların ve göz altında oluşan torbaların giderilmesi için bitkisel ve doğal içerikli bir göz kremi kullanmanız gerekiyor. Yves Rocher markasının bu anlamda çok başarılı bir ürünü bulunuyor. Detoks etkili yaşlanma karşıtı göz kr

emini önerebilirim size. Bu göz kremine %91 doğal bir içeriğe sahip olduğu için, paraben içermediği için hayran kaldım. Cildinizi toksinlerden arındırırken bakışlarınızın daha canlı olmasını sağlayacak.
 
Göz çevrenizin daha geç yaşlanması için makyaj esnasında ya da makyaj temizleme işlemi sırasında çok nazik davranmalısınız. Göz çevresindeki deri çok ince olduğundan kolayca tahriş olabilir.
 
Mutlaka güneş gözlüğü kullanın. Güneşin cildimize çok sayıda zarar verdiğini biliyorsunuz. Gözleri güneşte kısıp bakmak kırışıklıkların artmasına sebep olacaktır.
 
Göz bakımını hem gece hem de gündüz ihmal etmeyin. Gece boyunca cildimiz dinlenecek ve bu dinlenme esnasında sağlıklı ve bitkisel bir ürün kullanırsanız etkisini kısa bir zaman içinde göreceksiniz. Nemli bir cilt ince çizgileri ve kırışıklığı azaltır.
 
Günde bir kaç dakikanızı ayırarak göz çevrenizin bakımını yapabilirsiniz. Yıllara meydan okuyan bir güzellik için değmez mi?
Başka bir yazıda daha görüşmek dileğiyle.
Sevgiyle kalalım

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here